Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VIDEO MS 2024: Slovenskí arbitri súčasťou nového rekordu, Švédi prepísali históriu

OSTRAVA - Švédski hokejisti vytvorili v zápase s Lotyšskom nový rekord majstrovstiev sveta, keď strelili tri góly v priebehu 26 sekúnd. Prekonali tým výkon Kanaďanov, ktorí vsietili na MS 1986 tri góly Poľsku v priebehu 36 sekúnd (zvíťazili 8:3). Švédi si presvedčivým víťazstvom 7:2 zároveň zabezpečili istotu štvrťfinále, v "slovenskej" B-skupine majú po 5 zápasoch plný počet 15 bodov so skóre 26:7.
Švédi oslavujú strelený gól.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Švédi vstúpili do zápasu proti Lotyšsku ideálne a po 1. tretine viedli 2:0. Lotyši však v úvode druhej časti vyrovnali, keď s v deň 36. narodenín gólovo presadil kapitán Kaspars Daugavinš, na ktorého krátko na to nadviazal Robert Mamčics. V závere 33. minúty sa začal odvíjať nový rekord šampionátu, keď Fabian Zetterlund skóroval v čase 12:59 a o sedemnásť sekúnd upravil na 4:2 pre favorita. Joel Eriksson Ek pridal piaty gól Švédov, keď na časomeri svietilo 13:25. Pri rekordnom zápise boli aj slovenskí rozhodcovia - hlavný Tomáš Hronský a asistent Oto Durmis. Švédi budú v utorok od 20.20 h posledný súper Slovenska v základnej skupine MS.

Prečítajte si aj

Hain pokračuje vo Zvolene.Posledné predĺženie zmluvy z uplynulého ročníka: Pod Pustým hradom pokračuje stabilné meno

Prečítajte si aj

Hokejisti USA oslavujú presný zásah.MS 2024: USA hlási posilu. Po životnej sezóne prichádza do Ostravy opora Washingtonu Capitals

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články