Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VIDEO Tvrdý hokejista je späť na Slovensku: V "covidovej" sezóne pomáhal outsiderovi

ZVOLEN - Kanadský hokejový obranca Carter Robertson sa stal novou posilou HKM Zvolen. V najvyššej slovenskej súťaži už pôsobil v sezóne 2020/21, keď obliekal dres Liptovského Mikuláša.
Hokejisti HKM Zvolen vo vianočných dresoch.
Hokejisti HKM Zvolen vo vianočných dresoch. Zdroj: Vladimír Chramazda - HKM Zvolen
Zdieľajte:

Dvadsaťštyriročného defenzívne ladeného beka sledoval skaut klubu Patrik Ryba od jeho prvej sezóny na Slovensku: "Cartera poznáme ešte z jeho pôsobenia v Liptovskom Mikuláši a odvtedy sme ho detailne sledovali. Myslíme si, že teraz nastal správny čas, aby posilnil našu obrannú hru. Ja ho poznám osobne a musím povedať, že je to veľmi dobrý chlapec aj do kolektívu a veľmi sa do Zvolena teší,“ uviedol Ryba pre oficiálnu webstránku klubu.

Prečítajte si aj

Oliver Okuliar, John Murray a Bartosz Ciura.MS 2024: Akým výsledkom zdolajú Slováci Poliakov? Nevidíme spôsob, ako by Poľsko mohlo vyhrať, píšu médiá

Kanadský obranca odohral v Liptovskom Mikuláši 19 zápasov a získal 8 bodov (2+6). Následne sa presunul naspäť do Ameriky, kde dve a pol sezóny pôsobil v ECHL, v Norfolku Admirals a Rapid City Rush. Okrem toho si vyskúšal aj AHL. V 5 zápasoch dokázal streliť gól a pripísať si dva plusové body. Robertson sa počas minulej sezóny rozhodol pre návrat do Európy a v decembri sa stal posilou maďarského Fehérváru AV19 v ICEHL. Nastúpil celkovo do 29 zápasov a pripísal si 8 bodov (3+5).

Prečítajte si aj

Acolatse na tréningu Michaloviec.Koniec zmluvy, nezáujem pokračovať, či zranenie: Z Michaloviec sa porúča šesť mužov

"Je veľmi dobre stavaný obranca, ktorý má rád hru do tela, je defenzívne zameraný a nebojí sa zhodiť rukavice, keď je to nutné. V prvom rade budeme od neho žiadať spoľahlivú hru v obrannom pásme, ale to budeme žiadať od všetkých našich obrancov,“ skonštatoval Ryba.

Prečítajte si aj

Útočník Matúš Sukeľ.MS 2024: Sukeľ varuje, Poliaci nastúpia bez výraznej postavy a čaká ich ťažké obdobie
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články