Dáni potrápili Rusov, Česi podľahli Švédsku

Prinášame vám sumár prvých troch zápasov juniorského šampionátu!

Ruskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov zvíťazili v úvodnom zápase MS tejto vekovej kategórie v kanadskom Toronte nad Dánskom 3:2 po predĺžení a nájazdovom rozstrele. Po prvej tretine prehrávali 0:2, no napokon sa im podarilo otočiť nepriaznivý vývoj a odvrátiť veľkú hanbu na úvod.

V druhom zápase šampionátu nastúpili Fíni proti výberu USA. Fínsko šlo do vedenia už v druhej minúte, keď sa presadil Rantanen. V prvej tretine ale ešte stihol vyrovnať Tuch a keďže viac gólov už nepadlo, o víťazovi rozhodli opäť nájazdy. V tých sa tešil výber USA a pripísal si dôležité dva body.

Reprezentanti Česka nastúpili na svoj prvý zápas na šampionáte proti Švédsku. Po prvej tretine prehrávali 0:2, no v tej druhej sa im podarilo vyrovnať zásluhou dvoch gólov Jakuba Vránu. Česi mohli dokonca zvíťaziť, no nepremenili svoje gólové príležitosti. Tie ale premenili reprezentanti Švedska a ďalšími troma gólmi rozhodli o víťazstve "troch koruniek".

B-skupina:

Dánsko - Rusko 2:3 pp a sn (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 14. Björkstrand, 16. Ehlers – 40. Goldobin, 48. Mamin, rozh. nájazd premenil Tolčinskij

Švédsko - Česko 5:2 (2:0, 1:2, 2:0)

Góly: 15. Kempe, 20. Lööke, 31. Nylander, 46. Kempe, 48. Rose – 24. Vrána, 31. Vrána