Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VIDEO Nemci nás v tomto systéme nemôžu zdolať, čudoval sa kanonier. Čo však vytýka tímu?

KAUFBEUREN - Slovenskí hokejisti odohrali s Nemcami v tejto sezóne štyri zápasy. V troch dokázali súpera zdolať, až v tom štvrtkovom okúsili chuť prehry. Domáci výber si triumf 7:3 zaslúžil, zverenci Harolda Kreisa boli lepší v pohybe i v osobných súbojoch.
Slovenský hokejista Róbert Lantoši.
Slovenský hokejista Róbert Lantoši. Zdroj: TASR - Jaroslav Novák
Zdieľajte:

Slováci viedli po góloch Róberta Lantošiho a Olivera Okuliara 2:1, ale potom Nemci vyrovnali a ďalšia fáza zápasu už patrila im. "Uspokojili sme sa a prestali sme korčuľovať. Verili sme, že to pôjde ľahko, ale bolo tam veľa bekhendových prihrávok, ktoré išli na korčule, to sa nemôže stať. Snažili sme sa povzbudiť, ale bolo to ťažkopádne, bolo sme akýsi zavarení. Treba sa dobre pripraviť na sobotu," uviedol útočník Lantoši.

Prečítajte si aj

Hokejista Filip Mešár.Budú ich volať? Dvom Slovákom sa skončil ročník a sú voľní pre reprezentáciu

Po zápase mal veľmi zmiešané pocity aj tréner Craig Ramsay, no krik v kabíne nerobil. "Človek sa učí každý zápas, jednoducho takéto facky prídu a je lepšie, keď ju dostaneme v príprave a nie na MS," dodal strelec dvoch gólov Slovenska v zápase.

Prečítajte si aj

Generálny manažér Richard Rapáč.Richard Rapáč a Miroslav Kováčik vydali spoločné vyhlásenie: O čo žiadajú manažéri finalistov?

Lantošiho vyhlásili za najlepšieho hráča SR v zápase, raz sa presadil aj v početnej výhode. Aj druhý gól Slovákov padol v presilovke. "Je vidieť posun v hre v početnej výhode, ale je tam stále dosť nepresností, je to pomalé, ponúkame sa. Musíme to zlepšiť. Celkovo chceme hrať dobrý hokej, máme motiváciu, každý chce urobiť maximum na ľade. Ale treba to zlepšiť."

Prečítajte si aj

Český útočník Filip Bajtek.Nitre vypadol stabilný člen, Bajtek si vypočul svoje: Viem, že som nepríjemný

S domácim výberom nedržali Slováci krok v pohybe, čo prekvapilo aj Lantošiho: "My vieme, že sme rýchli, máme dobrých korčuliarov a Nemci nás prekorčuľovali. Náš systém je založený na rýchlosti, hre dopredu, Nemci nás v tomto systéme nemôžu zdolať."

Prečítajte si aj

Obranca Martin Marinčin.Slovenský hokejista utrpel vážne zranenie: Sezóna mu skončila, prišiel o MS

Šancu na reparát majú v sobotu, keď je v Augsburgu na programe druhý duel. "Keby sme vyhrávali každý zápas, je to super, ale facka je niekedy naozaj dobrá na to, aby sme sa postavili na nohy a plnili si veci na ľade a možno sa aj trochu uvoľnili," uzavrel Lantoši.

Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články