Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

MS 2024: Sledujú viacerých, ale jasný je zrejme iba jeden. Lašák prezradil meno

BRATISLAVA - Slovenská hokejová reprezentácia sa momentálne pripravuje na svetový šampionát s trojicou brankárov. Ku Samuelovi Hlavajovi, Matejovi Tomekovi a Dávidovi Hrenákovi by mal čoskoro pribudnúť Stanislav Škorvánek. Tréner brankárov Ján Lašák ešte sleduje dvojicu Košičanov Jaroslav Janus a Dominik Riečický, no uviedol, že k spomínanej štvorici sa už zrejme nikto nepridá.
Tréner brankárov Ján Lašák.
Tréner brankárov Ján Lašák. Zdroj: Peter Šimurda - HC 19 Humenné
Zdieľajte:

Hlavaj s Hrenákom odchytali minulotýždňové zápasy proti Švajčiarom, teraz k nim pribudol Tomek. "Sme radi, že prišiel. Volali sme mu a dali sme mu deň na rozmyslenie. Na druhý deň volal s nadšením, že chce zabojovať o flek. A to sa nám páči," uviedol Lašák. "Robím to tak vždy, chcem, aby si to doma rozobral. Chcem, aby bol o tom stopercentne presvedčený," dodal tréner brankárov SR.

Prečítajte si aj

Prezident HKM Zvolen Dušan Mráz.Zvolen má do nového ročníka osmičku hráčov, Mráz: Tréner a obranca dopadli neslávne

Tomek mal našliapnuté k účasti na šampionáte aj vlani. Dvadsaťšesťročnému brankárovi však najskôr nevyšiel zápas s Českom (1:5), v ktorom inkasoval päť gólov z 28 striel. Pri prehre s Nemeckom (3:4 pp) chytal do 46. minúty a zo 17 striel prešli za jeho chrbát tri. "Uvidíme, kam sa posunul. Ale bol už s nami v decembri Nemecku a tam ukázal, že sa posúva aj ľudsky. Nebol žiadny problém a v play off českej extraligy ukázal, že káru vie potiahnuť," dodal Lašák.

Prečítajte si aj

Útočník Servác Petrovský.Kontrakt v NHL mu nedajú: Nemôžu ma podpísať, nedá sa s tým nič urobiť

Čoskoro by sa mal k tímu pripojiť aj Škorvánek, ktorý s Michalovcami vypadol v semifinále Tipos extraligy v sérii s Nitrou (2:4). "Počítame s ním. Poznám pocit, keď človek vypadne z play off, viem, že je psychicky dole, tak mu chcem nechať vydýchnuť a potom mu zavolám. Viem, aké to je," uviedol Lašák.

Prečítajte si aj

Dávid Mudrák zrejme príde o MS v Česku.MS 2024: Boj o miestenky bude tvrdý, avizuje Frühauf. Zranenie vyradilo šikovného obrancu

Prezradil, že ku štvorici brankárov sa už zrejme nikto nepridá. "V kontakte sme boli so Šimonom Latkóczym, bavili sme sa o tom, aj Adam Gajan sa ozval, že je pripravený. A je tu aj Denis Godla, ktorý vie hocikedy naskočiť. Sledujeme aj chalanov z Košíc. Ale s touto štvorkou, ktorá tu bude, ak budú zdraví a ak všetko bude v poriadku, tak by už nemal nikto prísť. No veľa vecí sa v športe mení, tak uvidíme."

Prečítajte si aj

Obranca Frank Hora.Banská Bystrica už s ním nepočíta: Káder baranov ľahší o jednu z minuloročných posíl

Kto bude chytať v Nemecku, Lašák neprezradil. Všetci brankári sa budú pripravovať rovnako. "Chalani vedia, do čoho idú, ale je moja úloha je ich pripraviť. Verím, že to zvládnu a zopakujú vlaňajšok, keď boli brankári najužitočnejší hráči nášho mužstva."

Prečítajte si aj

Nástup Slovákov na zápas proti Švajčiarom.MS 2024: Nominácia Slovákov do Nemecka. Dvaja skončili, traja prišli
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články