Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Zvolen má do nového ročníka osmičku hráčov, Mráz: Tréner a obranca dopadli neslávne

ZVOLEN - Zvolenský prezident Dušan Mráz v uplynulých dňoch rozsiahlo hodnotil veľmi nevydarenú sezónu 2023/24.
Prezident HKM Zvolen Dušan Mráz.
Prezident HKM Zvolen Dušan Mráz. Zdroj: TASR - Pavel Neubauer
Zdieľajte:

Dlhoročný funkcionár trojnásobného slovenského šampióna nedávno otvorene pomenoval dôvody veľkého neúspechu. Išiel bod po bode.

Prečítajte si aj

Prezident klubu HKM Zvolen Dušan Mráz.Šéf HKM Zvolen otvorene: Angažovanie Oremusa a Kmeča nebolo dobré rozhodnutie

"V septembri 2023 nám prišiel list z mestského úradu, ktorým nám bolo oznámené, že dotácie, ktorými bolo financovaných 75% nákladov na prevádzku zimného štadióna, sú zastavené. A dodnes neboli obnovené. V rozpočte HKM sme počítali s čiastkou 233 tisíc eur na prevádzku ZŠ. Trikrát toľko je pre nás neúnosné. Napriek tomu sme až do konca marca mali vyplatené nielen mzdy hráčov, trénerov a realizačného tímu, ale aj mzdy všetkých 22 zamestnancov ZŠ a 30 pracovníkov na dohodu. Z tohto stavu vyplynula veľká nervozita a neistota. Východisko z tejto komplexne zlej situácie sme sa snažili riešiť.

Prečítajte si aj

Dávid Mudrák zrejme príde o MS v Česku.MS 2024: Boj o miestenky bude tvrdý, avizuje Frühauf. Zranenie vyradilo šikovného obrancu

Financie sme riešili osobnými vkladmi a úverom. Na druhom mieste bol tréner, potom brankár a obranca. Brankára sme nenašli, tréner a obranca dopadli neslávne. Prístup trénera Russella bol prinajmenšom zvláštny a vyvrcholil jeho odvolaním. To už tiež bolo komentované. Obranca Andersson výkonom nepresvedčil a po niekoľkých zápasoch sa už nedostal ani na lavičku. Moja veľká vďaka patrí Norovi Javorčíkovi, ktorý ukázal svoj vzťah k nášmu klubu a postavil sa pred ťažkú úlohu," opäť zoširoka odkryl problémy z aktuálnej sezóny Dušan Mráz.

Prečítajte si aj

Obranca Frank Hora.Banská Bystrica už s ním nepočíta: Káder baranov ľahší o jednu z minuloročných posíl

Pod Pustým hradom majú dosť času na lepšiu prípravu na budúci ročník. V klube pracujú aj na príchodoch posíl. Zvolenský káder v súčasnosti tvorí osem hráčov.

Prečítajte si aj

Nástup Slovákov na zápas proti Švajčiarom.MS 2024: Nominácia Slovákov do Nemecka. Dvaja skončili, traja prišli

"Najprv uvediem mená tých, ktorí mali viacročnú zmluvu. Viedenský, Marcinek, Bondra, Hain, Kubka, Čulík, Mišiak a podpísaný je aj nádejný mladý brankár. Pred podpisom sú ďalší hráči, aj takí, ktorí u nás hrali, ale predstavíme aj nové tváre," vysvetľuje Mráz pre oficiálnu stránku klubu.

Prečítajte si aj

Hráči Michaloviec po zisku bronzových medailí.Zanalyzujeme si to a ideme ďalej. Zmluvu mám stále v Michalovciach, vraví držiteľ druhého bronzu s Duklou

Cudzinci sklamali, ale priestor dostanú noví. "Jeden obranca už je podpísaný, ďalším už išli zmluvy. Celkový počet bude asi šesť zámorských hráčov," doplnil.

Prečítajte si aj

Útočník Servác Petrovský.Kontrakt v NHL mu nedajú: Nemôžu ma podpísať, nedá sa s tým nič urobiť
Zdieľajte:
Zdroj informácií: hkmzvolen.sk

Diskusia

Podobné články