TEL: Veľká dráma pod Zoborom: Belányi inkasoval v samom závere, Corgoni udreli v nájazdoch!

NITRA - Hokejisti Nitry zvíťazili vo štvrtom štvrťfinálovom zápase Tipos extraligy 2023/2024 na domácom ľade nad Popradom 2:1 po nájazdoch. V sérii hranej na štyri víťazstvá vyrovnali stav na 2:2. Piaty zápas je na programe v stredu 27. marca pod Tatrami a šiesty o dva dni neskôr opäť v Nitre.
Hokejisti HK Nitra v Poprade.
Hokejisti HK Nitra v Poprade. Zdroj: TASR - František Iván

Pod Zoborom sa hral ofenzívny hokej, no prím hrali obaja brankári. Prvý gól padol z hokejky Tomáša Záborského, ktorý v 10. minúte využil spoluprácu s Petrom Bjalončíkom, domáci vyrovnali až v hre bez brankára. Filipovi Belányimu prekazil druhý shutout za sebou 18 sekúnd pred koncom tretej tretiny Sahir Gill. V nájazdoch boli najskôr úspešní domáci Robby Jacskon a Miloš Bubela, hostia potom premenili dva nájazdy zásluhou Andreja Kukuču a Ryana Dmowského. Rozhodla až ôsma séria, v ktorej mieril presne opäť Bubela.

Hráči Montrealu oslavujú gól.NHL: VIDEO Slafkovský ide ako píla a vyrovnal 50-ročný rekord Montrealu, Nemec prispel k čistej práci New Jersey

Štvrtý zápas štvrťfinále play off:

HK Nitra - HK Poprad 2:1sn (0:1, 0:0, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 60. Gill (Buček, Kousa), rozhodujúci nájazd Bubela - 10. Záborský (Bjalončík). Rozhodovali: Klejna, Crman – Durmis, Bogdaň – Gajan, vylúčení: 1:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3195 divákov.

Nitra: Kašík – Mezei, Cotton, Kousa, Bača, Vitaloš, Stacha, Fatul – Buček, Gill, Bajtek – Jackson, Bubela, Newell – Okoličány, Čederle, Lacka – Pobežal, Hrnka, Bačo

Senickí hokejisti nastupujú na ľad.Zápas museli náhle zrušiť: Bizarná príčina, diváci majú ďalší duel zadarmo

Poprad: Belányi – Betker, Cardwell, Brincko, D. Brejčák, Svedberg, Turan, J. Brejčák – Dmowski, Coulter, Kukuča – Záborský, Bjalončík, Calof – Bates, Jendek, Svitana – Šotek, Suchý, Mlynarovič – Bodnár

/stav série 2:2/

Fanklub Dukly Senica.VIDEO Ďalší rekord ligy prekonaný: Hokejová bašta prilákala divákov, ale namiesto finále bude hrať o bronz
Pridal: Redakcia HS