TEL: Víťaz základnej časti tŕpol dlho. Poprad však oslavuje vedenie vo štvrťfinále

POPRAD - Hokejisti HK Poprad triumfovali v prvom štvrťfinálovom stretnutí play off Tipos extraligy nad HK Nitra 3:1. V sérii hranej na štyri víťazstvá sa ujali vedenia 1:0. Druhý zápas je na programe už vo štvrtok 21. marca opäť v Poprade.
Fanklub HK Poprad počas hymny.
Zdroj: TASR - František Iván

Úvod duelu prerušilo prasknuté plexisklo. Po pätnásťminútovej prestávke zápas pokračoval a Poprad dal potom v priebehu 67 sekúnd dva góly. Najprv Calof našiel pred bránkou osamoteného Batesa a presilovú hru využil Dmowski. Hostia urobili po inkasovanom góle zmenu v bránkovisku, Kašík nahradil Aittokallia. Nitra si v druhej tretiny vypracovala niekoľko šancí, ale nevyužila ich. V 46. minúte sa však presadil Bačo. "Kamzíci" si už náskok postrážili a Dmowski strelou do prázdnej bránky potvrdil víťazstvo.

Kassian opúšťa Spartu.Mal byť veľkou posilou, ale končí predčasne. Veľké kanadské meno sa vracia domov

Tréner Spišskej Novej Vsi Vlastimil Wojnar.Popredný tím Tipos extraligy príde po sezóne o trénera. Jeho kroky povedú za hranice

Michalovčania oslavujú gól v play-off.TEL: Michalovce zmietli Zvolen a oslavujú prvý bod v sérii

štvrťfinále play off Tipos extraligy – prvý zápas /na 4 víťazstvá/:
HK Poprad – HK Nitra 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Góly:
6. Bates (Calof, Bjalončík), 7. Dmowski (Betker, Calof), 59. Dmowski (Svitana) – 46. Bačo (Buček, Cotton). Rozhodovali: Goga, Klejna – Valo, Durmis, vylúčení: 9:9 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2429 divákov.
Poprad: Vay – J. Brejčák, Betker, Česánek, Brincko, Turan, D. Brejčák – Svitana, Coulter, Dmowski – Calof, Bates, Bjalončík – Kukuča, Jendek, Záborský – Peresunko, Mlynarovič, Paločko – Šotek, Suchý
Nitra: Aittokallio (7. Kašík) – Cotton, Mezei, Kousa, Gajdoš, Bača, Stacha, Fatul – Lacka, Čederle, Buček – Newell, Bubela, Jackson – Bajtek, Gill, Okoličány – Bačo, Hrnka, Pobežal