VIDEO Slafkovský už prišiel na to, čo by nemal robiť: Snažím sa o to, ale...

NEW YORK - Slovenský hokejista Juraj Slafkovský prispel v noci na stredu v NHL dvoma gólmi k víťazstvu Montrealu na ľade Washingtonu 5:2. V drese domácich zaznamenal asistenciu jeho krajan Martin Fehérváry.
Slafkovský súperí o puk s Wilsonom.
Slafkovský súperí o puk s Wilsonom. Zdroj: TASR/AP - Nick Wass

Slafkovský sa vrátil do prvej formácie a jeho gólové momenty prišli v druhej polovici tretej tretiny. V 52. minúte ho Jake Evans našiel na ľavom kruhu a devätnásťročný útočník spoza brániaceho Fehérváryho prekonal Darcyho Kuempera strelou nad rameno. Prvý muž vlaňajšieho draftu sa presadil aj o necelé tri minúty neskôr počas presilovej hry. Mike Matheson mu prihral na pravú stranu, slovenský krídelník si našiel priestor a strelou z prvej opäť prestrelil brankára Capitals. Bol to pre neho prvý viacgólový zápas v NHL.

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský.NHL: VIDEO Slafkovský má za sebou najlepší výkon, Pospíšil upratal Marchanda a skončil

"Konečne mi to tam padlo. Som za to rád, určite mi to zdvihne sebavedomie. Budem sa naďalej pokúšať o čo najčastejšiu streľbu," povedal Slafkovský pre klubový web. "Každý mi hovorí, aby som čo najčastejšie strieľal. Snažím sa o to, ale niekedy vidím lepšie postaveného spoluhráča a prihrám mu, čo sa potom ukáže, že to nebola tá najlepšia možnosť."

Zraz Slovákov vo Zvolene.Nechcem vyznieť namyslene, ale už som jeden z lídrov, tvrdí mladík v kádri Ramsayho

Bronzový medailista z Pekingu 2022, najužitočnejší hráč olympijského turnaja odohral celkom 17:15 minúty a pripísal si jeden plusový bod, hit, tri strely a dvojminútový trest. V tejto sezóne nastúpil na 50 duelov a získal 22 bodov (9+13). V drese Canadiens zaznamenal dva presné zásahy aj kapitán Nick Suzuki a pridal k tomu asistenciu. Raz sa presadil Michael Pezzetta.

Nikita Kučerov nahneval divákov počas zápasu hviezd NHL.Incident na zápase hviezd NHL: Vedel, že nezíska milión. Útočník Tampy sabotoval súťaž
Pridal: Redakcia HS