Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Slováci sa stretli vo Zvolene a stalo sa niečo neuveriteľné, Frühauf: To je pre mňa úplný šok

ZVOLEN - Na pondelkovom zraze slovenskej hokejovej reprezentácie vo Zvolene sa realizačnému tímu na čele s hlavným trénerom Craigom Ramsaym hlásilo všetkých 24 nominovaných hráčov. Slovákov čakajú pod Pustým hradom v stredu a vo štvrtok prípravné zápasy proti Nemecku (oba o 18.00 h).
Peter Frühauf počas brífingu vo Zvolene.
Peter Frühauf počas brífingu vo Zvolene. Zdroj: TASR - Ján Krošlák
Zdieľajte:

Na žiadnom z predošlých zrazov v rámci prípravy na MS v Prahe a v Ostrave sa nestalo, že by realizačný tím nemusel robiť žiadnu zmenu. "To je pre mňa úplný šok. Oproti plánovanej nominácii na Nemecký pohár bolo až 12 zmien. V decembri ich bolo 7-8, teraz žiadna. Je to skvelé, nechcem to nejak zakríknuť, ale kiežby to bolo takto stále," uviedol pred úvodným tréningom asistent trénera Peter Frühauf.

Prečítajte si aj

Tréner HC Košice Dan Ceman.VIDEO Ceman: Dali sme do duelu veľké úsilie, viac nemôžeme žiadať. Zápasy v slovenskej lige sú ťažké, vravia v Poprade

Oba tímy sa pred dvojzápasom dohodli, že svoje kádre vyskladajú z hráčov do 25 rokov, teda s ročníkom narodenia 1998 a menej. "My sa neradi bavíme, že robíme výber do 25 rokov. Keď zoberieme prierez výberov z predošlých akcií, tak máme vždy mladý tím okolo 25 rokov. Náš výber je zložený z nových mien a mladších hráčov, ktorí v reprezentácii ešte neboli. Myšlienka je jasná, chceme mať čo najširší záber smerom k MS, aby bol ´mech´ hráčov čo najväčší. V prípade zranení a poklesu formy by sme vďaka tomu vedeli vytiahnuť iných hráčov," vysvetlil Frühauf.

Prečítajte si aj

Peter Oremus sa prvýkrát po troch rokoch predstavil vo Zvolene ako súper.VIDEO Mali sme emócie, história na to nezabudne. Zvolenčania komentovali návrat bývalých trénerov Oremusa a Kmeča

Spolu môže zažiť premiéru v národnom tíme až kvarteto novicov z Tipos extraligy. Brankár Vladimír Glosár z HK Dukla Ingema Michalovce, obranca Boris Brincko z HK Poprad, ako aj útočníci Oleksij Myklucha a Róbert Džugan (obaja HK Spišská Nová Ves). Azda najprekvapujúcejším menom bol Glosár, ktorý v Michalovciach kryje chrbát stabilnému členovi reprezentácie - Stanislavovi Škorvánkovi. "Vedel som, že to je výber do 25 rokov. Nebolo preto veľa brankárov na výber, ktorí chytajú extraligu. V kútiku duše som dúfal, aj napriek tomu to bolo pre mňa prekvapenie a veľmi ma to potešilo. Prvé dva dni som si to vôbec neuvedomoval, až teraz keď som tu," povedal takmer dvojmetrový brankár, ktorý v prebiehajúcom ročníku odchytal v najvyššej slovenskej súťaži deväť stretnutí. V nich zaznamenal jedno čisté konto a 92,59-percentnú úspešnosť zákrokov.

Prečítajte si aj

Hokejisti Liptovského Mikuláša.Liptákom v krátkom čase utiekol ďalší hokejista. Koniec po jednom zápase

Prvýkrát od novembra 2021 sa v reprezentácii predstaví v súčasnosti najproduktívnejší hráč Tipos extraligy Samuel Buček z HK Nitra. Dvadsaťpäťročný krídelník "corgoňov" si naposledy zahral na Nemeckom pohári v roku 2021. "Nepovažujem sa za lídra, uvidíme, ako to bude na ľade, môže to byť každý. Nejaké skúsenosti však mám, preto verím, že si to sadne a podáme dobré výkony," povedal Buček, ktorý počas kariéry odohral za národný tím 13 stretnutí a strelil v nich päť gólov.

Prečítajte si aj

Nikita Kučerov nahneval divákov počas zápasu hviezd NHL.Incident na zápase hviezd NHL: Vedel, že nezíska milión. Útočník Tampy sabotoval súťaž

Nominácia SR na dvojzápas s Nemeckom vo Zvolene (7.-8. februára):

Brankári: Vladimír Glosár (HK Trebišov/HK Dukla Ingema Michalovce, 0 štartov), Samuel Hlavaj (HC Škoda Plzeň, 10)

Obrancovia: Michal Beňo (HC Slovan Bratislava, 18/1), Marek Korenčík (HC Slovan Bratislava, 3/0), Andrej Golian (HC Slovan Bratislava, 15/0), Boris Brincko (HK Poprad, 0/0), Martin Bučko (HC Dynamo Pardubice, 29/1), František Gajdoš (HK Nitra, 20/0), Michal Ivan (Bílí Tygři Liberec, 44/1), Dávid Mudrák (HKM Zvolen, 18/1), Marko Stacha (HK Nitra, 2/0)

Prečítajte si aj

Hokejisti Liptovského Mikuláša.Za Marseille nenastúpil, prikývol Mikulášu. Rady Liptákov rozšíril nórsky šampión

Útočníci: Jozef Baláž (HK Dukla Trenčín, 13/5), Samuel Buček (HK Nitra, 13/5), Viliam Čacho (HC Oceláři Třinec, 24/7), Oleksij Myklucha (HK Spišská Nová Ves, 0/0), Róbert Džugan (HK Spišská Nová Ves, 0/0), Martin Faško-Rudáš (Bílí Tygři Liberec, 28/3), Miloš Roman (HC Oceláři Třinec, 38/5), Patrik Hrehorčák (HC Oceláři Třinec, 14/1), Matej Kašlík (HKM Zvolen, 4/1), Andrej Kollár (Kometa Brno, 24/3), Adam Lukošik (HC Slovan Bratislava 2/0), Oliver Okuliar (Mountfield Hradec Králové, 22/6), Alex Tamáši (Mountfield Hradec Králové, 35/5)

Prečítajte si aj

Patriks Zabusovs si oblečie dres Vsetína.Útočník Patriks Zabusovs našiel angažmán, ktorý avizoval. Príchodom Lotyša káder uzavreli

Realizačný tím:

Generálny manažér: Miroslav Šatan
Manažérka: Zuzana Chrenková
Hlavný tréner: Craig Ramsay
Asistenti trénera: Peter Frühauf, Róbert Petrovický, Ján Pardavý
Tréner brankárov: Ján Lašák
Video analytik: Igor Andrejkovič
Kondičný tréner: Róbert Bereš
Lekár: MUDr. Pavel Lauko
Fyzioterapeut: Martin Babják
Výstrojoví manažéri: Marek Jenčík, Juraj Stopka

Program dvojzápasu:

Streda 7. februára
SLOVENSKO – Nemecko 18.00 h

Štvrtok 8. februára
SLOVENSKO - Nemecko 18.00 h

Prečítajte si aj

Brankár Juraj Hollý.Klub zo západného Slovenska sa rozpadá: Neistá situácia vyháňa hráčov
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články