Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Gól Nových Zámkov platiť nemal! Komisia rozhodcov udelila arbitrom stretnutia na Spiši dištanc

BRATISLAVA - Komisia rozhodcov Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) na svojom zasadnutí rozhodla o potrestaní rozhodcu Miroslava Štefíka za chybu, ktorá poznačila zápas 40. kola Tipos extraligy medzi HK Spišská Nová Ves a HC Mikron Nové Zámky (3:4). Skúsený arbiter si extraligu, Slovenskú hokejovú ligu (SHL) a ani medzinárodný zápas nezapíska tri týždne. Informoval o tom portál hockeyslovakia.sk.
Neplatný gól Nových Zámkov.
Zdroj: HK Spišská Nová Ves
Zdieľajte:

Kontroverzný moment sa stal v 31. minúte duelu, keď na 4:1 zvýšil gólom Václav Stupka. Brankár Spišiakov Filip Surák pri presúvaní sa vykopol tyčku z kolíka, v ktorom je bránka usadená. Stupka následne do vychýlenej bránky skóroval, ale takým spôsobom, že ak by bránka zostala vo svojej základnej polohe, puk by do nej nevnikol. "Komisia rozhodcov sa uzniesla, že v danej situácii išlo o zjavnú chybu rozhodcu, ktorá spočívala najmä v nevyužití videotechniky, ktorá je v zápasoch k dispozícii. Arbiter Miroslav Štefík dostal stopku na tri týždne, vzťahujúcu sa na všetky zápasy TEL, SHL a medzinárodné zápasy," uviedla v stanovisku Komisia rozhodcov SZĽH.

Prečítajte si aj

Hokejisti HK Poprad pri prerušenej hre.Mladí slovenskí brankári si vymenia pôsobiská: Tento krok má pomôcť každému

Pri posudzovaní tejto kontroverznej situácie vyhodnotila tiež podiel všetkých členov rozhodcovského tímu tohto stretnutia vrátane videorozhodcu a vyvodila osobnú zodpovednosť voči každému z nich. Druhý hlavný rozhodca Marek Žák má pozastavenú nomináciu na jeden extraligový zápas, rovnako ako čiarový rozhodca Adam Jurčiak. Čiarový rozhodca Jozef Valo sa neobjaví na extraligových klziskách v troch zápasoch.

Prečítajte si aj

Hráči Kanady po góle.Kanadský hokej čelí problému: Hviezdy NHL boli obvinené zo znásilnenia

Samostatnou kapitolou je podiel videorozhodcu Martina Číža, ktorému Komisia pozastavila nominácie na všetky medzinárodné stretnutia a zápasy TEL, rovnako ako hlavnému rozhodcovi Miroslavovi Štefíkovi, teda na tri týždne.

Prečítajte si aj

Martin Bučko bol vymenený do Plzne.Plzeň získala mladého Slováka, s ktorým v konkurenčnom klube už nechceli predĺžiť kontrakt

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články