Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Plzeň získala mladého Slováka, s ktorým v konkurenčnom klube už nechceli predĺžiť kontrakt

PLZEŇ - Slovenský hokejový obranca Martin Bučko zamieril z Pardubíc do Plzne. Stal sa súčasťou hráčskej transakcie, keď opačným smerom putoval český zadák Michal Houdek. Kluby informovali o výmene po utorňajšom vzájomnom zápase na ľade Pardubíc.
Martin Bučko bol vymenený do Plzne.
Martin Bučko bol vymenený do Plzne. Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Pre 23-ročného Bučka je to prvá zmena pôsobiska v českej extralige. V nej hral aj za České Budějovice, no išlo o hosťovanie z Pardubíc. Počas prebiehajúcej sezóny, po ktorej sa mu skončí zmluva s Pardubicami, odohral 22 zápasov. Do štatistík si v nich pripísal jeden gól, šesť asistencií, dve trestné minúty a jeden plusový bod.

Prečítajte si aj

Lotyš Patriks Zabusovs nebude pokračovať v Michalovciach.Dohodnutý termín uplynul. Krídelník v Michalovciach skončil, prejavil záujem hrať inde

"Martinovi sa chcem poďakovať za služby, ktoré odviedol v našom klube. Vyhliadli sme si ho už ako mladého hráča. Cez naše partnerské tímy sa pokúsil prebojovať do českej extraligy, čo sa mu podarilo, no nezískal stabilné miesto. Veríme, že je to extraligový obranca, ktorý svoje kvality ukázal v Českých Budějoviciach aj v Pardubiciach. Myslím si, že aj on zvážil, že nastal čas pre zmenu a po vzájomnej dohode u nás nepredĺži zmluvu," uviedol športový manažér pardubického klubu Dušan Salfický.

Prečítajte si aj

Slovenský tréner Dušan Brincko.Odvolaný slovenský kouč vycestoval za hranice: Útočisko našiel v slávnom klube

Prečítajte si aj

Odvolaný tréner Peter Kudelka.Kudelka: Pred mesiacom bojujem o prvé miesto a dnes nie som tréner. Beriem to na seba, povedal šéf
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články