Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VIDEO Košice majú ťažké srdce na rozhodcov z duelu s Nitrou: Člen komisie rozhodcov SZĽH vysvetlil uznaný gól na 1:2

KOŠICE - V nedeľnom stretnutí 38. kola Tipos extraligy medzi Košicami a Nitrou (1:3) sa riešila situácia zo 48. minúty, keď hostia spod Zobora strelili druhý gól, ktorý bol odobrený až po konzultácii hlavných rozhodcov s videorozhodcom. Informuje o tom oficiálne facebookové konto súťaže.
Arbitri Michal Klejna a Miroslav Štefik skúmajú video v zápase Košice - Nitra (1:3).
Arbitri Michal Klejna a Miroslav Štefik skúmajú video v zápase Košice - Nitra (1:3). Zdroj: Peter Jesenský - HC Košice
Zdieľajte:

Dvanásť minút pred koncom stretnutia vyštartoval proti brankárovi Jaroslavovi Janusovi nitriansky útočník Dávid Okoličány, ktorý režíroval víťazný obrat Corgoňov. Po jeho zakončení stratil stabilitu obranca Radek Deyl, ktorý sa vracal dozadu. Janusa poslal do siete. Puk bol však v jeho lapačke a k slovu sa dostala komunikácia hlavných rozhodcov s videorozhodcom. Arbitri nakoniec potvrdili presný zásah hostí, ktorým išli do vedenia 2:1. Tréner Košíc Dan Ceman na tlačovej konferencii uviedol, že potrebuje vysvetlenie, prečo bol gól Nitry uznaný.

Prečítajte si aj

Tréner Slovenska Craig Ramsay na brífingu.Nominácia SR na zápasy s Nemeckom vo Zvolene: Ramsay povolal štyroch nováčikov, dvoch zo Spišskej

„Po zakončení útočiacim hráčom Nitry mal brankár Košíc puk v lapačke, keď doňho v páde nechtiac vrazil brániaci spoluhráč. Brankár po kontakte so spoluhráčom smeroval do bránky, ktorú predtým, ako puk prešiel cez bránkovú čiaru, so spoluhráčom posunuli. V čase, keď prišlo k posunutiu bránky, hra ešte nebola prerušená. Keďže posunutie bránky spôsobil brániaci tím a puk v lapačke prešiel cez bránkovú čiaru priestorom, kde sa za normálnych okolností nachádza bránka, gól bol správne uznaný,“ vysvetlil člen Komisie rozhodcov SZĽH Peter Jonák.

Prečítajte si aj

Český hokejista Petr Kolouch zamieril do Prostějova.Ukončil kariéru, no chce sa vrátiť späť: Minuloročný hráč HK Poprad dostane šancu vo vyššej súťaži
Zdieľajte:
Zdroj informácií: facebook.com

Diskusia

Podobné články