Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Kongres SZĽH: Schválili výšku rozpočtu na rok 2024, padla hlava kontrolóra a prichádza bývalý funkcionár HC Košice

BRATISLAVA - Delegáti Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) odvolali z pozície kontrolóra a predsedu dozornej rady Jaromíra Šmátralu. Rozhodli o tom na utorkovom kongrese, kde schválili aj budúcoročný finančný rozpočet a zároveň určili Norberta Kocha za člena dozornej rady.
Šatan a Lažo počas brífingu na pôde SZĽH.
Šatan a Lažo počas brífingu na pôde SZĽH. Zdroj: TASR - Pavel Neubauer
Zdieľajte:

"Každý delegát, ako člen hokejového hnutia má právo podať návrh. Klub z Dolného Kubína podal tento návrh na odvolanie a bod bol prerokovaný. Z počtu 290 hlasov bolo 267 delegátov za. Rozhodli sa tak na základe určitých skutočností. Naďalej však bude vykonávať túto funkciu až do dňa, kým nebude zvolený nový kontrolór. A to z dôvodu, aby SZĽH bol naďalej fungujúcou organizáciu alebo občianskym združením. Môže sa stať, že bude v budúcom roku ešte jeden kongres, aby sa dovolil," uviedol generálny sekretár Miroslav Lažo na utorkovom brífingu.

Prečítajte si aj

Ilustračný obrázok puku.Nedal si opäť povedať? Problémový extraligový brankár okamžite stratil prácu

Hlavným bodom programu kongresu bolo schválenie rozpočtu na rok 2024. "Je veľmi podobný, ako v minulom roku. Bude to okolo 10 miliónov eur, čo je finančný príspevok zo štátu a presným systémom sa delí medzi kluby a fungovanie reprezentácie. Návrh bol schválený jednohlasne. Vnímame to ako úspešný deň pre hokej," povedal prezident SZĽH Miroslav Šatan, podľa ktorého rozpočet neovplyvní ani vznik ministerstva športu a cestovného ruchu: "Budúcoročný to neovplyvní. Je plán alebo politický prísľub, aby sa financie navyšovali do športu. Predpokladám, že zmeny budú zapracované až na rok 2025."

Prečítajte si aj

Roberts Mamčics zbytočne a škaredo fauloval obrancu Nitry Gajdoša.VIDEO Škaredý faul v Nitre poznačil derby. Bitkár Corgoňov sa nedostal k vinníkovi

Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) v pondelok informovala, že zavedie povinné chrániče krku na všetkých svojich podujatiach, vrátane ZOH a MS. Reagovala tak na nedávne úmrtie, keď koncom októbra v zápase britského Challenge Cupu zomrel americký útočník Adam Johnson. Hráčovi Nottinghamu Panthers nešťastne prerezal krk nôž súperovej korčule. Bývalý hráč Pittsburghu následkom zranenia podľahol vo veku 29 rokov.

Prečítajte si aj

Lotyšský útočník Vitalijs Pavlovs posilnil škótsky klub Fife Flyers.Prepustený Humenčan začal opäť hrať. Na netradičnú adresu ho prilákal starý kontakt

Podľa Šatana to je legitímna diskusia vzhľadom na to, čo sa stalo: "Som možno prekvapený, že prišlo takto rýchlo k rozhodnutiu, možno aj bez nejakej širšej diskusie. Aj my sme v našom hnutí pripravili zmeny. Od 1. januára to bude povinné v našich juniorských súťažiach, čiže myslím pre všetkých hráčov narodených v roku 2003 a neskôr. U mužov to bude ešte predmetom diskusie aj podľa toho, čo sa stane v medzinárodnom hokeji. Odporúčame im, aby to nosili, ale nechávame to na voľbu každého hráča." Presný dátum, kedy nová povinnosť vstúpi do platnosti, zatiaľ nie je známy. "Zatiaľ nemáme detaily či už to bude na tohtoročných MS, alebo to bude odstupňované vekom. Počkáme si na ďalšie informácie a potom sa k tomu vyjadríme alebo na to zareagujeme," dodal Šatan.

Pozrite si aj

Bitka medzi Heardom a Werekom.VIDEO Provokatér Slovana sa nebezpečne zahnal hokejkou: Michalovčan mu vyprášil kožuch a upratal ho ako vrece zemiakov
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články