Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Najvyššia súťaž vo Veľkej Británii privíta vzácnu personu. Do bránky účastníka Ligy majstrov mieri futbalová legenda

BELFAST - Bývalý český futbalový brankár Petr Čech si vyskúša najvyššiu hokejovú súťaž vo Veľkej Británii. Na hosťovanie zamieril do tímu obhajcu majstrovského titulu Belfast Giants. Čech, ktorý vyhral futbalovú Ligu majstrov s anglickou Chelsea, sa do hokejového brankárskeho výstroja oblieka od roku 2019.
Ilustračný obrázok puku.
Ilustračný obrázok puku. Zdroj: freepik.com/vectorpocket
Zdieľajte:

Čech podpísal minulý rok zmluvu s britským druholigovým Oxford City Stars a v piatich zápasoch si pripísal 236 zákrokov. Teraz vypomôže Belfasu, ktorý má problémy na brankárskom poste. "Kontaktoval ma Steve Thornton z Belfastu a opýtal sa, či by si nemohli na nejakú dobu Petra vypožičať, aby im pomohol. Pre Čecha je to veľká príležitosť. Sme radi, že jeho schopnosti si všimli aj zástupcovia na úrovni Elite League," citovali české médiá Shanea Moorea, generálneho riaditeľa Oxfordu.

Prečítajte si aj

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce.Do Michaloviec zamieril vítaný hokejista, Kudelka: Veríme, že príde plný energie

Štyridsaťjedenročný brankár pôsobil vo futbalovej Chelsea 11 rokov a získal s ňou trinásť trofejí vrátane štyroch titulov v Premier League. "Veľmi si vážime podporu Oxfordu aj samotného Petra. Je to skúsený športovec s mnohými úspechmi, ktorý vie, čo to znamená podávať výkon na najvyššej úrovni. Jeho prínos pre náš tím bude neoceniteľný," povedal Adam Keefe, hlavný tréner Belfastu. Jeho tím je v tabuľke domácej súťaže na piatom mieste a v polovici októbra si poradil aj s Pardubicami, ktoré zdolal v zápase Ligy majstrov 3:2. Postup do osemfinále súťaže mu ušiel o jeden bod.

Prečítajte si aj

Útočník Tomáš Klíma sa po krátkej misii na Liptove vrátil do Prešova.Liptovský Mikuláš uvoľnil z kádra dvoch hráčov. Jedného ulovil ašpirant na extraligu

Prečítajte si aj

Bývalý obranca Spišiakov Matt Petgrave údajne skončil v putách po nešťastnej udalosti.Nešťastná udalosť pre bývalého obrancu Spišskej Novej Vsi má krutú dohru!

Prečítajte si aj

Obranca Matt Petgrave čelí obvineniu zo zabitia hráča Adama Johnsona.Vinný? Ak sa to stane, nebude jediný. Hokejovým svetom otriasla hrozná tragédia aj pred 30 rokmi
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články