window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Vinný? Ak sa to stane, nebude jediný. Hokejovým svetom otriasla hrozná tragédia aj pred 30 rokmi

SHEFFIELD - Polícia v Anglicku zadržala jedného muža pre podozrenie zo zabitia v prípade úmrtia amerického hokejistu Adama Johnsona. Meno muža nezverejnili, no hráč Nottinghamu Panthers zomrel po zásahu korčuľou do krku od Matta Petgravea z tímu Sheffield Steelers.
Obranca Matt Petgrave čelí obvineniu zo zabitia hráča Adama Johnsona.
Obranca Matt Petgrave čelí obvineniu zo zabitia hráča Adama Johnsona. Zdroj: TASR - Milan Kapusta
Zdieľajte:

Ak by si Petgrave vypočul verdikt vinný, nebol by to v hokeji precedens. Za zabitie už odsúdili v Taliansku Giacinta Boniho, ktorý 14. januára 1992 udrel na ľade do hrude Mirana Schrota, ktorý následne zomrel na zástavu srdca. Boni vinu priznal. Za činy na ľade odsúdili aj dvoch hráčov NHL.

Prečítajte si aj

Útočník Tomáš Klíma sa po krátkej misii na Liptove vrátil do Prešova.Liptovský Mikuláš uvoľnil z kádra dvoch hráčov. Jedného ulovil ašpirant na extraligu

V roku 2000 dostal Marty McSorley trest na 18 mesiacov podmienečne za útok smrtiacou zbraňou po údere hokejkou na hlavu Donalda Brasheara. V roku 2004 sa Todd Bertuzzi priznal k napadnutiu, keď na ľade zozadu schmatol a udrel Stevea Moorea. Prijal trest 80 hodín verejnoprospešných prác.

Prečítajte si aj

Bývalý obranca Spišiakov Matt Petgrave údajne skončil v putách po nešťastnej udalosti.Nešťastná udalosť pre bývalého obrancu Spišskej Novej Vsi má krutú dohru!
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články