Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Slováci už majú jednu z istôt smerom k MS. Frühauf "zjazdil" začiatočníka

LANDSHUT - Slovenskí hokejisti majú stále šancu vyhrať Nemecký pohár, no vo svojom treťom zápase proti Nemecku sa budú musieť zlepšiť vo viacerých činnostiach. V sobotnom dueli proti Dánsku zaostávali za súperom najmä v osobných súbojoch a po triumfe 7:1 nad Rakúskom sa museli zmieriť s prehrou 3:4. Príčiny prehry videli hráči aj asistent trénera rovnako.
Tréneri Slovenska počas zápasu proti Dánsku.
Tréneri Slovenska počas zápasu proti Dánsku. Zdroj: TASR/SZĽH - Andrej Galica
Zdieľajte:

Dánski hokejisti viedli nad Slovákmi už 3:0, no v tretej tretine Slováci zabojovali a v závere dokonca siahali po predĺžení. "Z mojej strany si vážim ako sme zvládli presilovky, ale problém bol v súbojoch. Nedostatočne sme sa podporovali, Dáni nás prečíslovali, to bola predtým naša doména. Tam bol najväčší rozdiel. Dali sme tri góly, vrátili sme sa do zápasu a od toho sa musíme odraziť. Zápas s Nemeckom bude ešte tvrdší a rýchlejší," povedal asistent trénera Peter Frühauf.

Prečítajte si aj

Striedačka Slovákov v zápase s Dánskom.VIDEO Ramsayho hráči podali odlišný výkon ako s Rakúskom. Kapitán Čerešňák bol priamy

Slováci využili dve presilovky, za hru v početnej výhode si zaslúžili od trénerov pochvalu. "Nabádali sme chlapcov, aby dostávali puky na modrú čiaru. Odkiaľ sa obranný tvar vie roztiahnuť a tam keď prichádza strela, je priestor na dorážku. To sa nám párkrát stalo, ale v dorážkach sme neboli úspešní. Chýbal nám väčší hlad. Potom sme tam už aj boli, ale nedostali sme puk do bránky," dodal Frühauf.

Prečítajte si aj

Slováci prehrali s Dánskom 3:4.Nemecký pohár 2023: Po hodoch prišlo bolenie brucha, Slováci sa prebrali neskoro a sklonili sa pred Dánmi

Početné výhody režíroval excelentne obranca Čerešňák, v zápase si pripísal tri asistencie. Mala by to byť jedna z istôt smerom k MS. "Nemusím zahmlievať, Peťo je na turnaji náš kapitán a dlhodobý líder mužstva, takže to je jednoznačné."

Prečítajte si aj

Tréner SR 20 Ivan Feneš.Turnaj piatich krajín: Slováci do 20 rokov ponížení severským celkom, Feneš má na to vysvetlenie

Severania mali výborný vstup do zápasu a slovenským reprezentantom v úvode chýbalo viac energie. "Dáni nás napádali a boli silní a keď sme sa aj dostali za modrú čiaru, tak išiel hráč bez podpory a súper má potom ľahšiu prácu zavrieť ho. To sa nám stávalo často, mali sme s tým problém. Musíme byť pripravení podporiť hráča, ktorý je v súboji," povedal Frühauf.

Prečítajte si aj

Hráči Michaloviec sa tešia z gólu.Obranca Michaloviec požiadal o ukončenie zmluvy, Spišská Nová Ves sa dohodla s jedným z najproduktívnejších Slovákov

Debut v národnom drese má za sebou útočník Matej Kašlík, asistent trénera k jeho výkonu uviedol: "Prvý zápas bol pre neho pekelný s toľkými súbojmi. Ale má potenciál, je veľmi rýchly, vie zakončiť, nezaškodilo by mu viac sebavedomia."

Prečítajte si aj

Ilustračný obrázok sviečky.Druhá tragédia zasiahla Česko! Pred obchodným domom záhadne zomrel 18-ročný talent
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články