window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Nové pravidlo v zámorí! Chránič krku bude povinnosťou

NEW YORK - Kanadská Western Junior Hockey League (WHL) oznámila, že od 3. novembra zavedie povinnú ochranu krku pre hráčov. Termín sa môže oddialiť, kluby najskôr musia mať dostupné ochranné pomôcky.
Puk ilustračný obrázok hokej.
Zdroj: freepik.com
Zdieľajte:

Hráči budú musieť mať ochranu krku nielen na zápasoch, ale aj na tréningoch. Vedenie ligy však očakáva problémy s dodávkami nákrčníkov od licencovaných dodávateľov v dôsledku zvýšeného dopytu po tragickej smrti bývalého hráča NHL Adama Johnsona.

Prečítajte si aj

Českí hokejisti sa radujú.FOTO Česká reprezentácia má nové dresy. Zväz oznámil aj asistenta trénera

Prečítajte si aj

Tomáš Tatar v drese tímu Európy.NHL: Tatar sa nezmestil do zostavy Colorada, Lavíny aj bez neho uspeli

Prečítajte si aj

Popradčania po góle radosť.HK Poprad potvrdil rozviazanie zmluvy s Maxom Gerlachom. Toto je nový klub amerického útočníka

Johnsonovi v anglickej lige po zrážke so súperom prerezala korčuľa hrdlo. Hráč sa pokúsil dostať na striedačku po vlastných, no silno krvácal a vzápätí stratil vedomie. Spoluhráči mu okamžite pribehli na pomoc a zavolali lekárov. Zápas bol prerušený a nedohrali ho. Johnson neskôr zomrel v nemocnici.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články