Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

SHL bez avizovaného nováčika, Lažo: Výkonný výbor mal pochybnosti. Vyriešila sa aj otázka okolo Prešova

BRATISLAVA - Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) schválil prevod súťažnej licencie z HK Martin do Prešova. TIPOS Slovenskú hokejovú ligu bude hrať v metropole Šariša klub "Presov Hockey a.s.", ktorý splnil všetky podmienky vyplývajúce z licenčnej smernice a súťažného poriadku. V stredu o tom informoval hockeyslovakia.sk.
Miroslav Šatan a Miroslav Lažo.
Zdroj: TASR - Martin Baumann
Zdieľajte:

Prevod súťažnej licencie z HC 21 Prešov, ktorý po vlaňajšej sezóne vypadol z extraligy, na klub HK Králi Kežmarok neschválili. "HK Králi Kežmarok najprv nesplnili podmienky podľa súťažného poriadku. Pri opakovanom pokuse chceli presunúť klub do Levoče, no pri tomto zámere mal Výkonný výbor pochybnosti o dostatočnom technickom zabezpečení tamojšieho zimného štadióna pre potreby štartu v Slovenskej hokejovej lige, preto im ani opätovne neschválil prevod licencie," vysvetlil dôvody generálny sekretár zväzu a člen Výkonného výboru SZĽH Miroslav Lažo.

Prečítajte si aj

&sgf dfgbhgf h vhjn gv.Pardavý spomenul najhorší moment prípravy. Slovan má na lane obrovskú posilu, Haščák už poslal návrh zmluvy

"Výkonný výbor SZĽH má mandát od Kongresu SZĽH a kompetenciu zohľadniť a zvážiť všetky skutočnosti týkajúce sa udeľovania licencií do súťaží SZĽH. Je viazaný stanovami, poriadkami a smernicami schválenými kongresom a v prípade pochybností má oprávnenie licenciu neudeliť, keďže v zmysle predpisov SZĽH na udelenie alebo odstúpenie licencie nie je právny nárok," dodal generálny sekretár.

Prečítajte si aj

JOJ ŠPORT Slovenský pohár: Masnica umlčal favorita, Záhoráci nemali šancu proti špičkovému súperovi

HC 21 Prešov neprejavil záujem hrať TIPOS SHL a aktuálne už ani nespĺňa podmienky štartu v tejto súťaži a licencia bola klubu odobratá. Jedna licencia do TIPOS Slovenskej hokejovej ligy je teda voľná a Výkonný výbor SZĽH sa bude zaoberať tým, či ju ponúkne účastníkovi 2. ligy mužov alebo zostane nevyužitá a Slovenskú hokejovú ligu bude v súťažnom ročníku 2023/2024 hrať len 11 družstiev.

Prečítajte si aj

Ygdxb xfchgj gvhr gdxfhcg.Dlhé mesiace neistoty zažehnané! Tomáš Tatar získal nového mecenáša, s ktorým podpísal ročný kontrakt

Súťažné oddelenie po tomto rozhodnutí zverejnilo rozpis zápasov TIPOS SHL. Dôvodom omeškania boli práve procesy spomínaných účastníkov licenčných konaní o prevod licencií.

Prečítajte si aj

Rošáda v Spišskej Novej Vsi: Skúseného obrancu berie Žilina, Rysy angažovali staronovú posilu

Účastníci TIPOS Slovenskej hokejovej ligy v sezóne 2023/2024:

1. Modré Krídla Slovan
2. HK Spartak Dubnica
3. Aquacity Pikes (HK Levice)
4. Prešov Hockey (licencia od HK Martin)
5. HK ´95 Považská Bystrica
6. HKM Rimavská Sobota
7. HK ESMERO Skalica
8. HC TOPOĽČANY
9. HK Gladiators Trnava
10. HK Indian Žiar nad Hronom
11. VLCI Žilina
12. voľná licencia

1. kolo TIPOS Slovenskej hokejovej ligy 2023/2024 (22. septembra 2023):

17.30 VLCI Žilina - HK ESMERO Skalica
17.30 HK Gladiators Trnava - HKM Rimavská Sobota
18.00 HK Indian Žiar nad Hronom - Modré Krídla Slovan
18.00 HC TOPOĽČANY - Prešov Hockey
18.00 HK ´95 Považská Bystrica - HK Spartak Dubnica

*družstvo AquaCity Pikes odohrá svoj zápas proti účastníkovi, ktorému bude udelená voľná licencia, v opačnom prípade má voľno.

Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články