Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Rošáda v Spišskej Novej Vsi: Skúseného obrancu berie Žilina, Rysy angažovali staronovú posilu

ŽILINA - Extraligový klub HK Spišská Nová Ves urobil dve zmeny v kádri pred štartom novej sezóny 2023/24. Z tímu odchádza obranca Ľubomír Malina do Žiliny, ktorý ale v prípade potreby bude môcť hrávať za východniarov v rámci striedavých štartov. Naopak dvojročnú zmluvu uzavrel Martin Knižka, ktorého plánovali Spišiaci skúšať do konca októbra. Klub o tom informuje na sociálnych sieťach.
Zdroj: 42318
Zdieľajte:

Pre tridsaťdvaročného obrancu Ľubomíra Malinu pôjde o návrat pod Dubeň. Žilinský dres si obliekal už v sezóne 2020/21. Následne prešiel do Spišskej Novej Vsi. V 92 zápasoch dokázal nazbierať 6 bodov za 2 góly a 4 asistencie. V ostatnom ročníku chodieval aj na striedavé štarty do Brezna. "Ľubo si nedokázal nájsť miesto medzi šiestimi obrancami. Na pozíciu siedmeho a ôsmeho beka máme mladších hráčov, preto sme sa rozhodli uvoľniť ho do žilinského mužstva, kde záujem hrať prejavil aj on sám. Chceli sme, aby mal zápasovú prax, preto sme uskutočnili tento prestup," vyjadril sa generálny manažér klubu Richard Rapáč.

Prečítajte si aj

Veľký výkon Michala Krištofa v KHL. Odskákal si to Jaroslavľ aj s Gernátom

Mladý stále len 22-ročný obranca Martin Knižka sa vrátil na Spiš po pôsobiskách v Nových Zámkoch, Žiari nad Hronom a Topoľčanoch. "Kniha" je mladý hráč z našej liahne a páčil sa mi jeho prístup k povinnostiam. Chodil prvý do kabíny, pridával veci navyše a máme radi takéto typy hráčov, s ktorými chceme pracovať. Na skúške nás presvedčil, že má v sebe potenciál zlepšovať sa. Veríme, že sa časom prebojuje do základnej zostavy," doplnil Rapáč na margo staronovej posily, ktorá bola pri návrate Spišiakov do extraligy v roku 2021.

Prečítajte si aj

Patril medzi najtalentovanejších brankárov svojej generácie. Zvučný gólman sa neudržal medzi elitou
Zdieľajte:
Zdroj informácií: facebook.com

Diskusia

Podobné články