Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VIDEO HC Slovan s novými dresmi, ktoré odkazujú na minulé storočie. Majú prvok, aký nosia tímy NHL

BRATISLAVA - Hokejisti extraligového klubu HC Slovan Bratislava do novej sezóny 2023/24 vykorčuľujú v nových dresoch. Premiéru budú mať v piatok 15. septembra v rámci 1. kola proti Michalovciam. Belasí o tom informovali na oficiálnej webovej stránke.
Zdroj: 43374
Zdieľajte:

Slovanisti stavili na osvedčeného grafického dizajnéra Rastislava Maršálka, ktorý navrhoval dresy pre hráčov z hlavného mesta i v minulých rokoch. Vedenie klubu malo k dispozícii viacero alternatív. Nakoniec sa vybral návrh, ktorému dominujú dva široké horizontálne pruhy naprieč hruďou a rukávmi.

Prečítajte si aj

Piaty slovenský angažmán sa už neuskutoční. Neúspešný finalista podpísal na Morave

"Slovan novými dresmi odkazuje na éru štyridsiatych a päťdesiatych rokov minulého storočia, kedy sa horizontálne pruhy - v rôznej šírke, farebnosti, ako aj prevedení - viackrát dostali na klubové dresy. Horizontálne pruhy sú v posledných rokoch obľúbeným doplnkom hokejových dresov. S takto riešenými dresmi hralo viacero národných reprezentácií na posledných majstrovstvách sveta. V NHL používajú horizontálne pruhy napríklad Florida Panthers, Montréal Canadiens alebo Minnesota Wild," uviedol klub na svojom webe.

Prečítajte si aj

Tomáš Zigo vyšiel s pravdou von, kvôli čomu vyzliekol dres Slovana. Košice? Klub aj mesto majú históriu

Prečítajte si aj

Derby, ktoré bolo ozdobou letnej prípravy. Rekordná návšteva fandila, čiernou škvrnou skupina chuligánov

Dresy vyrobila prešovská firma ATAK Sportswear, ktorá oblieka bratislavský Slovan vyše dvadsať rokov.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: hcslovan.sk

Diskusia

Podobné články