Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Tomáš Zigo vyšiel s pravdou von, kvôli čomu vyzliekol dres Slovana. Košice? Klub aj mesto majú históriu

KOŠICE - Útočník Tomáš Zigo strávi nasledujúcu sezónu v kádri majstra z Košíc. Pôvodne to tak nemalo byť, pretože papierovo ešte patril bratislavskému Slovanu. Zlom nastal po zmenách vo vedení klubu.
Zdroj: 45628
Zdieľajte:

Košický útočník bol hosťom v internetovej televízii telKE. Skúsený Banskobystričan tak využil pozvanie v čase, kedy jeho spoluhráči bojovali o body v Lige majstrov vo Švajčiarsku. Zigo však pre zdravotné ťažkosti stále nemôže hrať.

Prečítajte si aj

Na NHL nemal, v Európe žiaril. Hokejový svet zasiahla šokujúca smrť bývalého hokejistu

"August je vždy ťažký, kedy sa veľa trénuje a korčuľuje. Momentálne mám problém s priťahovačom, ale už nejakých sedem až desať dní pracujem na tom s kondičným trénerom i fyzioterapeutom. Verím, že o pár dní budem môcť ísť na ľad," uviedol 31-ročný hokejista na margo vynechania prvých stretnutí v lige šampiónov. Trojnásobný slovenský majster sa pred štyrmi rokmi usadil v tíme Slovana Bratislava. Po štyroch sezónach mohla pribudnúť aj piata, ale to sa nestalo. "Mal som ešte opciu na jeden rok. Avšak pred rokom prišiel nový manažér aj tréner a rozhodli sa, že to budú robiť inak. Povedali mi, že im do toho nezapadám. Odpovedal som fajn a začal som si hľadať niečo iné," prezradil detaily Zigo, ktorý v belasom drese zaknihoval bilanciu 183 stretnutí (59+54).

Prečítajte si aj

Francúzi si so známym brankárom vychutnali Spišiakov, Nové Zámky zvládli tím Ice Hockey League

Účastník dvoch majstrovstiev sveta z rokov 2017 a 2019 v krátkosti si vyskúšal zahraničný angažmán. V Hradci Králové strávil časť sezóny 2017/18, takisto aj hosťovanie v Slavii Praha a nasledoval návrat na Slovensko. "Po minulej sezóne určite neviedla cesta do zahraničia. Som rád, že som si našiel Košice. Je to úradujúci majster. Celkovo však klub aj mesto majú svoju históriu a je to kvalitný tím. Teším sa, že môžem tu byť," uzavrel Tomáš Zigo.

Prečítajte si aj

VIDEO Košice do Mníchova bez jedného z lídrov. IIHF mu udelila stopku za napadnutie arbitra

Prečítajte si aj

Rivali z východu sa teraz nestretnú. Iniciátor má strach o hráčov, vidíme sa v októbri, odkazujú hostitelia
Zdieľajte:
Zdroj informácií: youtube.com/telKE

Diskusia

Podobné články