Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VIDEO Košice do Mníchova bez jedného z lídrov. IIHF mu udelila stopku za napadnutie arbitra

KOŠICE - Útočník HC Košice Hunter Fejes dostal od Športovej rady Ligy majstrov trest zákazu činnosti na jeden zápas a pokutu 700 eur za napadnutie rozhodcu. K incidentu došlo počas sobotňajšieho domáceho zápasu so Servette Ženeva (2:3).
Zdroj: 45617
Zdieľajte:

Fejes sa v 54. minúte v útočnom pásme nedokázal vyhnúť jednému z hlavných rozhodcov, pričom po kontakte s ním prišiel o puk. Následne sa po ňom ohnal ľavou rukou a práve táto skutočnosť mu priťažila.

Prečítajte si aj

Dolný Kubín ulovil veľkú posilu: Odchovanec sa domov vráti po dobrých sezónach v SHL

"Keď sa hráč s č. 22 pokúsil korčuľovať do otvoreného priestoru, rozhodca sa nachádzal v jeho dráhe. Kontakt telo na telo medzi rozhodcom a Fejesom sa považuje za náhodný a za súčasť hry. Dôvodom dodatočného potrestania je použitie ľavej ruky na spôsobenie fyzického kontaktu s oblasťou hlavy rozhodcu. Športová rada vzala do úvahy, že Fejesov pohyb rukou nemusel úmyselne smerovať na hlavu rozhodcu, ale je na zodpovednosti hráča vyhýbať sa v takomto prípade fyzickej sile," uvádza sa v oficiálnom vyhlásení LM. Fejes by mal košickému tímu chýbať v piatkovom zápase na ľade nemeckého majstra Red Bull Mníchov.

Prečítajte si aj

Slovenský pohár: Prešovu bodovalo 16 hráčov, zrodil sa dvojciferný výsledok
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články