Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Turnaj piatich krajín: Slováci sa rozlúčili prehrou v derby a počítajú hráčske straty

NYKÖPING - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov zakončili svoje účinkovanie na Turnaji piatich krajín v švédskom Nyköpingu prehrou. V sobotňajšom federálnom derby podľahli českým rovesníkom 2:3. O góly SR "20" sa postarali kapitán Peter Repčík a útočník Lucas Jendek.
Fdx vgfd bxdfcb xdc bdfy.
Zdroj: Tomáš Cicoň
Zdieľajte:

Zverenci trénera Ivana Feneša odohrali v Nyköpingu štyri zápasy. Okrem Česka prehrali aj s domácimi Švédmi (3:4) a Fínmi (2:5), jediné víťazstvo si pripísali proti Švajčiarsku, ktoré zdolali 4:3 po nájazdoch. Informoval o tom web hockeyslovakia.sk.

Prečítajte si aj

Sdfg rdgdf bgf bxgbnfx g.Letný incident mu zatvoril dvere v NHL. Gigant KHL získal na dve sezóny kontroverznú postavu

Turnaj piatich krajín hráčov do 20 rokov v Nyköpingu:

Česko – SLOVENSKO 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Góly: 4. Ročák (Becher, Šalé), 44. Melovský (Formánek), 50. Dvořák (Štancl, Sapoušek) – 32. Repčík (Čiernik, Kmec), 60. Jendek (Cedzo, Repčík). Rozhodovali: J. Magnusson, R. Magnusson – Herrwaldsson, Sörholm, vylúčení: 5:6 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 156 divákov.

Prečítajte si aj

Fv sgv fdbggfx bfxgngd xdggbff.Žilina opäť s extraligovým skalpom, druhé zlyhanie Nitry, v Spišskej Novej Vsi sa plocha zmenila na ring

SR 20: Eliáš – Štrbák, Nátny, Kmec, Baran, Žabka, Pišoja, Eperješi, J. Chromiak – Čiernik, Repčík, Žlnka – Šotek, Suchý, Cedzo – Jendek, Dej, Kopecký – Gabriel, Masnica, Kukumberg

Hlas po zápase (zdroj: hockeyslovakia.sk):

Ivan Feneš, tréner SR 20: "Síce sme prehrali 2:3 s Čechmi, ale chalani si zaslúžia obrovskú pochvalu. Duel sme dohrali na 15 hráčov. Pred zápasom mal Adam Žlnka zdravotné problémy, postupne sa zranili Maxim Štrbák, Fero Dej a Paťo Gabriel. Klobúk dole pred ostatnými. Odohrať za 67 hodín štyri zápasy na tejto úrovni nie je jednoduché. Chlapci to zvládli. Čo sa týka samotného zápasu, Česi mali od úvodu miernu prevahu a šli do vedenia.

Prečítajte si aj

Dfbghgf hfg ghj hf htfh fhfd.V Slovane nenaplnil povesť ofenzívneho hráča kvôli zdraviu. Túto sezónu sa pokúsi preraziť medzi Poliakmi

My sme cítili, že hráme už štvrtý duel za sebou, nohy nám išli ťažšie. V druhej tretine sme však boli lepší. Bohužiaľ, v treťom dejstve prišlo pár vylúčení, ktoré nás stáli veľa síl a súper to využil. V našej hre sme videli prvky, ktoré v nej chceme mať. Veľmi nás teší, že sme tu mali hráčov, ktorí idú našou spoločnosťou cestou a ktorí potvrdili, že náš tím smerom k majstrovstvám sveta je v prípravnom období skutočne široký a kvalitný."

Prečítajte si aj

Ygdfh fxhn cgh xtfc.Udeľovanie licencií: Problém v TIPOS extralige i SHL. O amatérsku ligu sa zaujíma navrátilec
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články