Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Slovanisti lovili v rakúskych vodách. Najnovší prírastok už pozná našu súťaž

BRATISLAVA - Kanadský hokejista Matt Murphy sa stal hráčom HC Slovan Bratislava. Dvadsaťosemročný obranca podpísal s extraligovým klubom ročný kontrakt.
Gbxdf hbx xfgh xx dx dgxgf.
Zdroj: David Chan
Zdieľajte:

"Má dobré hokejové myslenie a rozohrávku. Určite nám bude platný aj v ofenzívnych činnostiach a presilových hrách," povedal pre klubový web športový riaditeľ Slovana Oto Haščák.

Prečítajte si aj

Lfdjslf gslgn ldsmbf d.Sklamaný Ramsay je nespokojný s výkonmi konkrétnych zverencov: Majú pocit, že musia zobrať na plecia celý svet

Murphy strávil záver sezóny 2022/2023 v medzinárodnej súťaži Ice Hockey League, v ktorej nazbieral v drese Black Wings Linz v 21 zápasoch 3 body za asistencie. Predtým sa jeho kariéra takmer výlučne odvíjala v nižších zámorských súťažiach ECHL a AHL. Slovenskú extraligu si vyskúšal v štyroch zápasoch v sezóne 2020/2021 v drese Miškovca. "Je to dobre stavaný obranca, ktorý využíva svoj dlhý dosah s hokejkou. V zložitých defenzívnych situáciách vie zachovať chladnú hlavu a nespanikáriť. Vďaka jeho fyzickým predpokladom je silný v osobných súbojoch a v predbránkovom priestore," poznamenal Haščák.

Prečítajte si aj

Gy dfg ygfxgy fdvy dx&r.MS 2023: Poriadny debakel! Lotyši rozobrali Kazachstan na súčiastky

Murphy je tretia nová tvár v defenzíve "belasých". Klub nedávno informoval aj o angažovaní amerického obrancu Iana Scheida a Slováka Ladislava Romančíka.

Prečítajte si aj

F ysg ydfg ydfbd by gff fxdf.Štyri roky ho nevideli na domácom štadióne. V extralige upiekli zaujímavý návrat
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články