Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

NHL vládne svetu, KHL padá na zadok a učí sa

Prinášame vám pravidelnú týždňovú rubriku, v ktorej rozoberáme tie najpozitívnejšie a najnegatívnejšie správy z hokejového diania tohto týždňa.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Posledných sedem dní sa na povrch vynorilo hneď niekoľko zaujímavých informácií. Zo Slovenska zarezonovala najmä správa, že SR 20tka vyhrala zápas v košickej Steel Aréne. Herný prejav slovenského majstra sa momentálne nepáči nielen Košičanom, ale aj širšej verejnosti. Záujem vyvolali aj správy o uzdravení sa Ľubomíra Višnovského s Mariánom Gáboríkom v NHL alebo posilnenie Dukly Trenčín o kapitána slovinskej reprezentácie. Vojaci tak zrejme idú v šľapajách Slovana Bratislava, keď sa zrejme rovnako ako belasí domnievajú, že Slovinci nevyhrali na ZOH nad Slovenskom len tak pre nič za nič. Do Hot&Not sa však nakoniec dostali úplne iné udalosti.

HOT: Čarovanie v bráne od Jaroslava Haláka

Slovenský brankár Jaroslav Halák sa opäť dostáva do svojej povestnej špičkovej formy, teda pravdu povediac on ju už má. Zákroky, ktoré predvádza sú minimálne rovnaké, ako ukazoval v Montreale, keď v play off vygumoval také hviezdy, ako sú Malkin, Crosby, či Ovečkin.

Hoci je Halák v tíme New York Islanders pomerne krátko, už teraz stihol prekonať klubový rekord, keď v noci vychytal už svoje 11. víťazstvo v rade. Prekonal tak rekord, ktorý držal od roku 1982 Billy Smith. Ostrovania tak čakali na brankára ako je Halák neuveriteľných 22 rokov!

Odchovanec bratislavského Ružinova má očividnú dôveru aj u trénera Islanders Jacka Capuana. Ten na Halákovú adresu chválou rozhodne nešetrí. V posledných vyjadreniach prízvukoval na to, že Halák je momentálne svetová extratrieda, ktorá si takýto rekord rozhodne zaslúži. Skromný a flegmatický Slovák však stále nelieta v oblakoch a opäť prízvukuje na tímovú robotu a neustálu potrebu zlepšovania sa.

Aj takéto kúsky momentálne ukazuje Halák v NHL:

Veríme, že táto forma vydrží Jaroslavovi Halákovi čo najdlhšie, aby si opäť získal naspäť sympatie niektorých slovenských fanúšikov, ktorí sa na jeho adresu vyjadrovali po neúspešných ZOH veľmi nelichotivo. Gólman bez nervov momentálne ukazuje, že je na Slovensku absolútnou jednotkou a to nezabúdame ani na Jána Laca, ktorý v KHL predvádza vyrovnané výsledky. Ako to vak môžeme vidieť často aj na televíznych obrazovkách, zámorská hokejová súťaž má jednoducho stále lepší švih a prestíž.

NOT: Nejasná vízia KHL

Kontinentálna hokejová liga čelí v poslednej dobe hneď niekoľkých hrozbám. Tou najväčšou sú samozrejme už toľko spomínané finančné ťažkosti. Hoci Rusi na začiatku sezóny prisahali, že sankcie Európskej únie KHL v žiadnom prípade neohrozia, hlavný sponzor je odkázaný na európsky trh a jeho strata je už teraz niekoľko miliónov eur. Obrovské peniaze už teraz dlžia aj samotným účastníkom druhej najlepšej ligy sveta.

Táto udalosť samozrejme ovplyvnila aj slovenský HC Slovan Bratislava. Tí priznali, že momentálne nemajú z čoho platiť ani výplaty hráčom. Klubu z hlavného mesta navyše hrozila a možno ešte aj stále hrozí sabotáž samotných hokejistov, ktorí pre nevyplatené peniaze nechceli nastúpiť do zápasov. Hoci hráči sľúbené peniaze dostali, klub má voči nim stále veľké dlhy, tým pádom uvidíme, ako sa bude táto situácia vyvíjať ďalej.

Veľký otáznik vysí aj nad vymenením prezidenta celej ligy Alexandra Medvedeva, ktorého nahradil Dmitrij Černyšenko. Jeho predstava o napredovaní KHL sa preukázala už hneď v úvodné dni jeho nástupu na novú funkciu. Do ligy by sa mali vrátiť tradičné kluby a tie, o ktoré nie je záujem, dostanú košom. Ako prvý dostali takýto nepríjemný knockout Chorváti. Medveščák Záhreb podľa našich info už viac nezapadá do koncepcie tejto ligy a mal by sa preto pobrať preč.

Kontinentálna hokejová liga by tak chcela mať vo svojich radoch iba tradičné ruské tímy s dobrým menom a veľkou históriou. Popri nich majú existovať tiež popredné európske tímy, ktoré sa môžu popýšiť slávnou značkou, ako aj kvalitnou fanúšikovskou základňou. Takýto tím je podľa Černyšenka napríklad aj tohtoročný nováčik KHL Jokerit Helsinki. Sme zvedaví, ako sa bude ďalej napĺňať tento plán a ako naň budú reagovať samotní fanúšikovia s celou hokejovou verejnosťou.

Uvidíme, či nová koncepcia dopomôže Kontinentálnej hokejovej lige vyrovnať sa zámorskej NHL. Práve tento cieľ je pre Rusov prioritou, odborníci však nad ich odvážnymi plánmi stále krčia plecami.

Zdieľajte:
Zdroje informácií: Hokejovysvet.sk, youtube.com

Diskusia

Podobné články