Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Český vicemajster získal slovenského reprezentanta. Uzavreli dvojročnú zmluvu

HRADEC KRÁLOVÉ - Slovenský hokejový reprezentant Alex Tamáši podpísal dvojročnú zmluvu s českým extraligovým klubom HK Mountfield Hradec Králové. Bude to pre neho prvé zahraničné pôsobisko. Klub informoval o novej akvizícii na oficiálnej stránke.
Zdroj: 42451
Zdieľajte:

"Alexa sme sledovali už v minulej sezóne a zaujali nás jeho výkony nielen v slovenskej extralige, ale predovšetkým v reprezentácii. Je to kvalitný center, ktorý by nám mal na tomto poste zaceliť medzeru po hráčoch, ktorí odišli. Vidíme v ňom perspektívneho hráča a očakávame, že nám pomôže aj so zlepšením produktivity," uviedol k angažovaniu 25-ročného Tamášiho generálny manažér nedávneho finalistu českej extraligy Aleš Kmoníček.

Prečítajte si aj

MS 2023: Kľúčové rozhodnutie je na svete! Otázka okolo Šimona Nemca vybavená

Tamáši strávil doterajšiu kariéru v Banskej Bystrici, pričom absolvoval krátke hosťovania v Detve, Liptovskom Mikuláši a Bratislava Capitals. V uplynulých dvoch ročníkoch sa zaradil k lídrom "baranov". V sezóne 2021/2022 si vybojoval premiérovú účasť na MS a v tíme SR nechýba ani na tohtoročnom šampionáte v Rige a Tampere.

Prečítajte si aj

Stanovisko SZĽH: Hŕstka klubov zbabelo využila obdobie šampionátu

V základnej časti extraligového ročníka 2022/2023 odohral 45 zápasov, v ktorých si ziskom 28 kanadských bodov (13+15) vytvoril osobné maximum. Banskobystrický tím obsadil v základnej časti 4. miesto, no v play off vypadol už v prvom kole v sedemzápasovej sérii so Spišskou Novou Vsou. Tamáši mal vo vyraďovacej časti bilanciu jeden gól a jedna asistencia.

Prečítajte si aj

Trénerská bomba na Slovensku! Mužstvo druhej najvyššej súťaže povedie legenda
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články