Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Libor Hudáček: Zahodili sme egá. Titul zatienila smutná správa, dvaja finalisti prídu do kádra SR

TŘINEC - Hokejisti Třinca získali v piatok piaty titul v českej lige a štvrtý po sebe. Kľúčové štvrté víťazstvo, ktoré im otvorilo cestu k majstrovským oslavám, sa pritom nerodilo vôbec ľahko. Ich súper z Hradca Králové odpovedal na gól Martina Marinčina presnou ranou ďalšieho slovenského obrancu Mislava Rosandiča, no potom prišla chvíľa Libora Hudáčka. Slovenský útočník celú drámu rozhodol a po zápase sa tešil na oslavy. Pozvánku do reprezentácie nechal zatiaľ otvorenú, rovnako ako aj jeho dvaja spoluhráči Marko Daňo a Martin Marinčin.
Zdroj: 44943
Zdieľajte:

Hudáčkova chvíľa prišla tri minúty pred koncom duelu, keď zužitkoval prihrávku Voženílka. "Ja som sa snažil čítať hru. Vedeli sme, čo máme robiť, keď nahodíme puk, snažil som sa tam byť a čo najrýchlejšie zakončiť. Nič iné nám nezostávalo, len to zobrať do vlastných rúk. Som rád, že to vyšlo," povedal pre TASR. "Ja som si splnil, čo som chcel. Som maximálne spokojný," dodal hráč, ktorý prišiel do Třinca pred touto sezónou.

Prečítajte si aj

VIDEO To isté som robil v Bystrici aj Litvínove, Vladimír Országh komentuje český titul

Klub z východu Čiech ako prvý v histórii získal titul po tom, čo si postup do play off musel vybojovať v predkole. Vo vyraďovačke odohral až 22 zápasov, celkovo v sezóne až 74. "To znamená, že sme dobrí. Možno bolo dobré, že nás každý podceňoval. Išli sme krôčik po krôčiku. Hrali sme tímovo. Zdolali sme Litvínov, potom favorizovanú Spartu a potom víťaza základnej časti Pardubice. My sme si stále verili, v sezóne sme každého zdolali a vedeli sme, ako ich môžeme zdolať aj teraz. Dali sme do toho maximum, zahodili sme egá," dodal Hudáček.

Prečítajte si aj

V Poprade skončil kouč Peter Mikula a desať hokejistov

Zlatý gól v českej lige naposledy zo Slovákov strelili Martin Bakoš v roku 2016 s Libercom a o rok neskôr Marcel Haščák, keď ligu vyhralo Brno. S Hudáčkom pochádzajú všetci traja z východného Slovenska. "Veď preto zavolali mňa. Ja som si spomenul na Bakyho na Sparte, keď to rozhodol, tak som si povedal, že musím aj ja. Ale prečítal som si jeden komentár, ktorý mi kamaráti poslali pred zápasom, a bolo mi jasné, že 28. apríla Třinec neprehráva," narážal Hudáček na fakt, že Třinec v tento deň získal už tretí titul. Predtým v roku 2019 a vlani.

Prečítajte si aj

Pár dní po finále podpísal kontrakt. Pavel Klhůfek má pôsobisko na budúci ročník

O služby 32-ročného útočníka teraz bude mať záujem realizačný tím slovenskej reprezentácie, v hre sú však viacerí. Vo finálovej sérii nastúpilo sedem Slovákov, ďalší traja Patrik Hrehorčák, Samuel Buček (Třinec) a Lukáš Cingel (Hradec) do finále nezasiahli. "Mám zranenia, som celý olepený. Určite dostanem dva dni voľna, odkazujem realizačnému tímu reprezentácie, nech mi volajú až v pondelok večer. Máme v rodine nejaké problémy, musím ísť čo najskôr domov, je to smutnejšia správa. Neviem teraz odpovedať, či pôjdem na MS, musíme si to nechať prejsť hlavou. Porozprávam sa s manželkou a uvidíme," povedal Hudáček pre TASR.

Prečítajte si aj

Zdolaný finalista prevetral kabínu. Končí desiatka hráčov, štyria hrali aj u nás

Adeptom na účasť na MS je aj Oliver Okuliar, ktorý Hradec v play off potiahol 12 bodmi (3+9). Dvadsaťdvaročný útočník však finále nedohral, keď išiel z ľadu už po piatich minútach po tvrdom súboji s Voženílkom. "Najskôr som bol v neistote, nechcel som skočiť opäť do zápasu, hlava je predsa len najdôležitejšia. Uvidíme, ako to bude neskôr, ale moje vnímanie sa zlepšuje. Najskôr som bol otrasený, neveril som si, ale už to vyzerá by v poriadku, vnímam všetko dobre. Podľa toho, ako sa budem cítiť v ďalších dňoch, to budem riešiť," povedal po zápase.

Prečítajte si aj

Ygyd hxf hxcg xfhcg.FOTO Na rozlúčkovom zápase Mariána Hossu sa ukážu hráči svetovej triedy. Čaká sa aj na vyjadrenie obrovskej hviezdy

K reprezentačnej pozvánke Marinčin uviedol, že si nechá pár dní na rozmyslenie, keďže je veľmi vyčerpaný. Rovnako aj najlepší strelec základnej časti Marko Daňo má zdravotné problémy a potrebuje pár dní na rozmyslenie. Pozitívne sa vyjadrili Miloš Roman a Mislav Rosandič, obaja sú pripravení pridať sa k národnému tímu okamžite.

Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články