Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VIDEO Hrali šesť hodín, Slovák založil akciu, kapitán vycvičil brankára. Susedná liga vytvorila rekord

VÍTKOVICE - Hokejisti Vítkovíc zvíťazili v najdlhšom stretnutí histórie českej extraligy na ľade Hradca Králové 2:1 po štvrtom predĺžení a semifinálovú sériu vyrovnali na 3:3 na zápasy. Rozhodujúci gól padol v čase 138:51 min a postaral sa oň v oslabení kapitán Dominik Lakatoš. Vítkovice dokázali ako tretí tím v histórii českej ligy zmazať v play off stratu 0:3 na zápasy, rozhodujúci siedmy duel je na programe v sobotu od 15.30 h na ich ľade.
Zdroj: 44830
Zdieľajte:

V mimoriadne vyrovnanom stretnutí sa hostia ujali vedenia v 11. minúte. Richard Jarůšek našiel prihrávkou pred bránku Petra Kriegera, ten si puk spracoval a poslal ho za chrbát brankára, ktorý sa nestihol presunúť. Vítkovice držali tesný náskok až do 51. minúty, keď sa dostal na ľavom kruhu k puku bývalý obranca Nitry, Trenčína či Michaloviec Graeme McCormack a strelou zápästím poslal duel do predĺženia.

Prečítajte si aj

Xhjxc gjckvh bj gjvh.VIDEO Sporné trestné strieľanie rozhodlo, Wojnar: Panuje u mňa prázdnota. Toto už rozhoduje aj o osude ľudí

Ako sa o dosť neskôr ukázalo, nie len jedného. Duel sa totiž hral na zlatý gól a ten prišiel až vo štvrtom nadstavení. V 139. minúte ho strelil v oslabení Lakatoš, ktorý zakončil blafákom do odkrytej bránky. Brejk rozbehol a na gól mu prihral slovenský útočník Rastislav Dej. Duel trval celovo šesť hodín a 20 minút.

Prečítajte si aj

Veľké čistky v Slovane Bratislava: Končí desať hráčov, v hre aj ďalšie odchody

V najdlhšom zápase českej ligy si zahrali šiesti slovenskí hokejisti, na domácej strane Mislav Rosandič a Oliver Okuliar, za hostí Mário Grman, Juraj Mikuš, Patrik Koch a Dej.

Prečítajte si aj

Gtxd ghsrxh fxg hgbfx tr.Predstavy Ramsayho sa nezhodujú s Hrivikovými

Mountfield Hradec Králové - HC Vítkovice Ridera 1:2 po 4 predĺženiach (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 0:0, 0:0, 0:1)

Góly: 51. McCormack - 11. Krieger, 139. Lakatoš (DEJ).

Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články