NHL: Tatar skóroval pri demontáži Columbusu, ostatní Slováci sa neradovali

NEW YORK - Slovenský hokejista Tomáš Tatar prispel v noci na piatok v NHL gólom k triumfu New Jersey nad Columbusom 8:1. V 22. minúte po individuálnej akcii osemnástym presným zásahom v sezóne zvýšil na 2:0 pre Devils. Na ľade strávil 14 minút a zaznamenal plusový bod.
Zdroj: 43760

Tatar rozvlnil sieť už v 8. minúte po brejku troch na dvoch, gól však neplatil pre ofsajd. Štyri body za dva góly a dve asistencie si pripísal na konto Jack Hughes, Švajčiar Timo Meier mal bilanciu 2+1. "Diabli" po druhý raz v histórii pokorili v základnej časti hranicu 50 víťazstiev.

TEL: Spišiaci píšu dejiny, Rysy sa priblížili k finále

Hráči New Yorku Rangers v bránke s Jaroslavom Halákom prehrali na ľade St. Louis 2:3 po predĺžení. O zisku dvoch bodov pre Blues rozhodol Fín Kasperi Kapanen. Halák vykryl 19 striel a mal 90,5-percentnú úspešnosť zákrokov. Washington s Martinom fehérvárym prehral v Montreale 2:6. Slovenský obranca mal minutáž 18:41 a do štatistík mu pribudla mínuska.

Najväčšia hviezda posledných MS sa bude sťahovať

Tampa v zostave bez Erika Černáka podľahla v New Yorku domácim Islanders 1:6. Florida natiahla víťaznú šnúru na päť zápasov a po triumfe 7:2 na Ottawou si posilnila šance na play off. Panthers držia pozíciu prvej voľnej karty vo Východnej konferencii.