Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Nič sa meniť nebude. Hokejové súťaže pokračujú v zabehnutom móde

BRATISLAVA - Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja (VV SZĽH) schválil podmienky pre kluby, na základe ktorých sa môžu prihlasovať do súťaží riadených SZĽH pre sezónu 2023/2024. V porovnaní s prebiehajúcim ročníkom výraznejšie zmeny nenastali a rovnaký formát budú mať aj dve najvyššie súťaže dospelých.
Zdroj: 44642
Zdieľajte:

"Dvanásť klubov extraligy aj dvanásť klubov Slovenskej hokejovej ligy musí splniť najmä športovo-technické podmienky pre štart v danej súťaži. Rovnako ako v ešte aktuálnej sezóne musí klub extraligy či SHL-ky aj v tej nasledujúcej disponovať družstvom dorastu a najmenej jedným ďalším družstvom z vekovej kategórie juniori, starší žiaci či mladší žiaci. Okrem športovo-technických podmienok musí každý klub extraligy či SHL-ky na základe licenčnej smernice splniť ekonomické podmienky a mať vysporiadané záväzky," uvádza sa v stanovisku SZĽH.

Prečítajte si aj

Shedden vybuchol: Neviem, či sú všetci hluchí a blbí. V Bystrici ostane pod jednou podmienkou

Model oboch najvyšších súťaží sa nezmení. V platnosti zostáva priamy postup aj zostup. Kým v extralige môže štartovať sedem zahraničných hráčov, v SHL štyria. V prípade tzv. "mladých" hráčov majú byť v extralige na súpiske tímu dve miesta garantované pre hráčov do 20 rokov (ročník narodenia 2004 a mladší) a v Slovenskej hokejovej lige majú kluby zabezpečiť sedem miest pre hráčov do 23 rokov (ročník narodenia 2001 a mladší), z toho najmenej dve miesta pre hráčov do 20 rokov. Výkonný výbor SZĽH zároveň schválil aj podmienky prihlásenia sa do 2. ligy mužov a Extraligy žien.

Pozrite si aj

VIDEO Spev, skandovanie, ďakovanie. Spišská Nová Ves v noci nespala
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články