Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Slovan Bratislava odpovedá Róbertovi Ľuptákovi

BRATISLAVA - Pár dní po prestupe Nikitu Ščerbaka do extraligového klubu HC Slovan Bratislava sa ozval majiteľ Prešova Róbert Ľupták, ktorý poukázal na to, že ruský útočník má údajne podpísanú zmluvu na Šariši od októbra 2022.
Zdroj: 44300
Zdieľajte:

Ľupták vo vyhlásení uviedol, že pokiaľ Nikita Ščerbak nastúpi v piatkovom zápase na ľade Košíc, bude to klub považovať za neoprávnený štart a je ohrozená regulárnosť súťaže. Úradujúci majster a aktuálny líder extraligy čoskoro reagoval na prešovského šéfa, a taktiež vydal stanovisko, ktoré prinášame v plnom znení:

Prečítajte si aj

Prepočítal sa Slovan podpisom Ščerbaka? Rus už má štyri mesiace platný kontrakt na východe

HC SLOVAN Bratislava je presvedčený, že pri realizácii medzinárodného transferu Nikitu Ščerbaka z českého klubu Mountfield Hradec Králové do Slovana Bratislava konal výhradne v súlade s príslušnými právnymi ustanoveniami a smernicami Slovenského zväzu ľadového hokeja, Medzinárodnej federácie ľadového hokeja IIHF, ako aj v súlade s právnymi normami Slovenskej republiky, Ruskej federácie a Kanady.

Klub pri podpise slovenskej verzie hráčskej zmluvy s hráčom Nikitom Ščerbakom a vybavovaní všetkých potrebných administratívnych krokov v súvislosti s udelením národných víz SR typu D zároveň splnil všetky ďalšie náležitosti, ktoré sú potrebné k štartu hráča v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži Tipos Extraliga.

Prečítajte si aj

HC Slovan pokračuje s čistkami v kabíne. Loď majstra opustil kvalitný obranca

Športový manažment HC SLOVAN Bratislava legitímne požiadal medzinárodné oddelenie Slovenského zväzu ľadového hokeja o medzinárodný transfer, ktorý vzhľadom k žiadnemu inému existujúcemu kontraktu potvrdila Medzinárodná hokejová federácia IIHF. Hráč v ďalšom kroku podpísal so zástupcom klubu HC SLOVAN registračný protokol pre matričný úkon, obnovenie registrácie hráča v nadväznosti na potvrdený transfer zo strany IIHF. SZĽH hráčovu registráciu priradil ku klubu HC SLOVAN Bratislava, ktorý tak mohol zaevidovať oficiálny hráčsky kontrakt Nikitu Ščerbaka s platnosťou do 30. apríla 2023 a následnou opciou v rámci elektronickej matriky SZĽH. Takto vložený kontrakt bol zo strany SZĽH potvrdený v stredu dňa 1.2. 2023 v popoludňajších hodinách.

Prečítajte si aj

Godla preč?

Na základe toho sme presvedčení, že hráč Nikita Ščerbak je v súlade so Súťažným poriadkom SZĽH jednoznačne oprávnený nastupovať v prebiehajúcej sezóne v zápasoch slovenskej extraligy za HC SLOVAN Bratislava.

Prečítajte si aj

Prestúpil do extraligového Prešova. Šarišania ho však posunuli ďalej
Zdieľajte:
Zdroj informácií: facebook.com

Diskusia

Podobné články