TEL: Rekord Zvolena skončil, extra bod pre Poprad zariadil Kotvan, Tamáši zarmútil Steel arénu

BRATISLAVA - Hokejisti HK Poprad zvíťazili v 33. kole Tipos Extraligy nad HK Dukla Ingema Michalovce 4:3 po predĺžení. O triumfe domácich rozhodol v 64. minúte obranca Oldrich Kotvan.
Zdroj: 43334

"Kamzíci" zdolali Michalovce aj v druhom domácom zápase v tejto sezóne po predĺžení a udržali sa na 8. mieste. Hostia napriek prehre zostali na piatej priečke.

Žilina si vypýtala hráča Prešova, Poprad sťahuje svojho mladíka z hosťovania

Tipos extraliga – 33. kolo:

HK Poprad – HK Dukla Ingema Michalovce 4:3pp (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 26. Kolouch (Razgals), 28. Mlynarovič (Skokan, Svitana), 47. Brincko, 64. Kotvan (Záborský) – 20. Buc, 26. Zabusovs (Bjalončík, Osburn), 54. Pereskokov (Garreffa, Mihalik). Rozhodovali: Rojík, Výleta – Gegáň, Hajnik, vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1468 divákov.

Poprad: Peters – Betker, Podlipnik, Kotvan, Vainio, Meliško, Brincko, Jasečko – Bubela, Skokan, Svitana – Záborský, Kolouch, Razgals – Jermain, Mlynarovič, Kukuča – Valigura, Petráš, Kundrik

Michalovce: Škorvánek – Macejko, Glazkov, Osburn, Hammond, Michalčin, Mihalik – Vašaš, Buc, Suja – Pereskokov, Pavlovs, Garreffa – Žitný, Bjalončík, Paločko – Zabusovs, Puliš, Galamboš

NHL: Miloš Kelemen dohral

Hokejisti HC ´05 Banská Bystrica zvíťazili v piatkovom zápase 33. kola Tipos extraligy na ľad HC Košice 2:1 po predĺžení. O ich víťazstve rozhodol Alex Tamáši. Pre "baranov" to bolo tretie víťazstvo za sebou.

V zostave Banskej Bystrice chýbal produktívny útočník Branden Troock, ktorý dostal od disciplinárky trest na jeden zápas za zákrok na Lukáša Kozáka v dueli s Novými Zámkami.

TEL - 33. kolo:

HC Košice - HC ´05 Banská Bystrica 1:2pp (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 30. Pollock (Jääskeläinen, Chovan) - 27. Bačik (Gašpar, Bíreš), 62. Tamáši (Bačik, Šoltés). Rozhodovali: Moller, Smrek - Drblík, Durmis, vylúčení: 4:4 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1958 divákov.

Prešov už nepočíta s rodákom. Šikovný krídelník bude bojovať o elitnú súťaž

Košice: Janus - Romančík, Southorn, Novota, Olsson, Ferenc, Šedivý - Bartánus, Slovák, Pollock - Lamper, Linet, Leskinen - Rogoň, Havrila, Tybor

Banská Bystrica: Belányi - Luža, Bačik, Kojo, Brejčák, Holenda, Bača , Frídel - Watling, Kontos, Urbánek - Gašpar, Bíreš, Sukeľ - Šoltés, Tamáši, Jendek - Výhonský, Gabor, Kabáč

Hokejisti Zvolena podľahli v 33. kole Tipos extraligy na svojom ľade Spišskej Novej Vsi 0:2 a zaknihovali tak tretiu prehru v rade. Súper zo Spiša pretrhol trojzápasovú šnúru prehier a brankár Melicherčík zaznamenal druhé čisté konto v sezóne, obe proti Zvolenu.

Juraj Valach získal nový klub. Prvý raz v kariére bude hrať na východe

Korčuliarsky lepší a aktívnejší hostia išli do vedenia v 33. minúte Giľákom po presnej koncovke bez prípravy z kruhu. Na začiatku tretej tretiny mieril Verbeek pred odkrytou bránkou do žŕdky, no presnejší bol opäť jeho spoluhráč Giľák, keď premenil únik a zvýšil na 0:2. Domáci sa už na odpoveď nezmohli.

33. kolo TEL:

HKM Zvolen – HK GROTTO Spišská Nová Ves 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 33. Giľák (Beaudry, Myklucha), 49. Giľák (Myklucha, Verbeek) Rozhodovali: T. Orolin, Jobbágy – Knižka, Vyšný, vylúčení na 2 min: 5:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 2078 divákov

Zvolen: Trenčan – Messner, Hain, Mudrák, Hanna, Kubka, Hraško, S. Barcík - Jedlička, Langkow, R. Bondra – Sideroff, Huntebrinker, M. Hecl – Stupka, Šiška, Zuzin - Kolenič, Marcinek, Csányi

Brezno opúšťa Severan, na Horehronie pribudol bývalý Prešovčan a Trnavčan

Spišská Nová Ves: Melicherčík – Romaňák, Beaudry, Malina, Ališauskas, Ordzovenský, Ulander – Kerbashian, Nellis, Vandas – Majdan, Réway, Rapáč – Verbeek, Myklucha, Giľák – Džugan, Bortňák, Belluš