Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Po patáliách s alkoholom prichádza hotová skaza. Problémový Švéd je v obrovskom maléri

LAS VEGAS - Švédsky hokejový brankár Robin Lehner a jeho manželka vyhlásili osobný bankrot s úhrnným dlhom 50 miliónov dolárov voči desiatkam veriteľov. Stalo sa tak mesiace po tom, ako jedna z wisconsinských spoločností podala na brankára klubu NHL Vegas Golden Knights žalobu, pretože spolu so svojím otcom údajne v minulom roku nesplatili ani jednu z podnikateľských pôžičiek.
MetaTitle: Kanada USA NHL play off Golden Knights Canucks Hokej.
Zdroj: TASR/AP
Zdieľajte:

Tridsaťjedenročný Lehner a jeho otec Michael podnikajú so spoločnosťou Solarcode, ktorá vykonáva činnosť vo viacerých amerických štátoch vrátane Nevady či Arizony. Firma v januári roka 2022 súhlasila so štvorročným splátkovým kalendárom pre platformu Eclipse Service, ale neuhradila prvých päť splátok, čo koncom júna viedlo k žalobe.

Prečítajte si aj

Gfxdh xfg dxfg dg s fvsgr.SZU: Top favorit turnaja úradoval, Slováci nemali žiadnu šancu

Lehnerove dlhy tiež zahŕňajú napríklad aj nezaplatené čiastky za zbierku vzácnych hadov, ktoré kúpil za 1,2 milióna dolárov v roku 2017. Spolu s manželkou Donyou odhadujú, že ich majetok má celkovú hodnotu 10 miliónov dolárov, uviedla agentúra AP. Švéd podpísal v roku 2020 s Knights päťročný kontrakt na 25 miliónov dolárov, v tejto sezóne sa zotavuje po operácii bedrového kĺbu.

Prečítajte si aj

Xh xhfch gcgthd fdhf.SZU: Slovenky zdolali hokejovú veľmoc aj vďaka hetriku obrankyne
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články