SZU: Top favorit turnaja úradoval, Slováci nemali žiadnu šancu

LAKE PLACID - Slováci po troch víťazstvách prvýkrát prehrali, lídrovi tabuľky Kazachstanu podľahli 0:4.
Zdroj: 44182

Muži Slovenska sa proti favorizovanému tímu Kazachstanu, ktorý má v tíme viacero hráčov so skúsenosťami z KHL, nepresadili gólovo ani raz. Prvú strelu vyslali až v 13. minúte, keď už prehrávali o dva góly. Zápas pre zranenia nedohrali Matúš Zemko a Andrej Kiss. Pre druhého menovaného sa turnaj pravdepodobne skončil. Slováci figurujú v B-skupine na postupovej druhej priečke o tri body pred USA, ale odohrali o zápas viac ako domáci.

SZU: Slovenky zdolali hokejovú veľmoc aj vďaka hetriku obrankyne

"V prvej tretine sme boli zaskočení, prehrávali sme súboje a nedostupovali sme hráčov. Chýbal lepší pohyb a súper využil prvé dve presilovky. Pri rovnovážnom stave sme v tomto zápase prehrali 0:1 a je teda jasné, čo rozhodlo. Kazašský tím je však jednoducho úplne inde. Od brankára až po neskutočne zručného útočníka Muratova majú kvalitu a pôsobili veľmi zohrato. Teší nás aspoň to, že od druhej tretiny sme hrali oveľa lepšie. Škoda brvna Bakalu, rýchly gól v druhej tretine by nám určite pomohol. Na túto prehru musíme rýchlo zabudnúť a našou úlohou je vyhrať v záverečnom zápase skupiny proti Kórejcom. Počas zápasu Kazachstan – USA budeme samozrejme veriť v túžbu Kazachov postúpiť z prvého miesta. Herne na Američanov určite majú," povedal pre hockeyslovakia.sk tréner Slovákov Rastislav Paľov.

VIDEO Na Tehelnom poli nechýbali šarvátky: Tomáš Török nerešpektoval ležiaceho Košičana

SZU – Potsdam, USA:

SLOVENSKO - Kazachstan 0:4 (0:3, 0:1,0:0)

Góly: 8. Muchametov (Muratov, Nikitin), 10. Alexandrov (Koroljov, Bojko), 20. Muratov (Muchametov), 29. Bojko (Muratov, Nikitin)

Vylúčenia: 4:9, Presilovky: 0:3, Strely: 22:42, Rozhodovali: Locans (Lotyšsko), Ruprecht (Švajčiarsko), Hagan (Kanada), Schlegel (Švajčiarsko)

Bola to smola, ale ďakujeme za pozvanie, vravia "starí páni" z Prahy. Šatan nebol nadšený

SR: Vyletelka – Bakala, Ragan, Hílek, Marcinko, Jacko, Šeliga, Zlocha, Socha – Urbánek, Magdolen, Stacho – Kuba, R. Petráš, Šándor – Kiss, Giertl, Zemko - Slivka, A. Novota, Balát

Tréneri: Rastislav Paľov a Roman Sýkora.