Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VIDEO Zomrel veľký bitkár NHL. Pred dvadsiatimi rokmi sa dostal do konfliktu aj so Zdenom Chárom

OTTAWA - Bývalý kanadský hokejový útočník Wayne "Gino" Odjick zomrel vo veku 52 rokov na následky srdcového infarktu. Pred deviatimi rokmi mu lekári diagnostikovali vzácne ochorenie a predpovedali mu iba niekoľko mesiacov života.
Zdroj: 44174
Zdieľajte:

V roku 2014 mu odhalili primárnu systémovú Al-amyloidózu. Ide o ochorenie, v ktorom sa bielkovinová zlúčenina amyloid, ktorú telo nie je schopné odbúravať, hromadí v orgánoch, v prípade Odjicka v srdci. "Najprv mi lekári hovorili o rokoch, no teraz mi dávajú omnoho menej času. Ide o mesiace, možno týždne," uviedol vtedy Odjick.

Prečítajte si aj

SZU: Parádny triumf. Slováci si vychutnali USA!

V rokoch 1990 až 2002 odohral v NHL 12 sezón, keď postupne nastupoval za Vancouver, NY Islanders, Philadelphiu a Montreal. V NHL mal povesť bitkára, resp. ochrancu najväčších hviezd v tíme. Najvýraznejšie sa zapísal vo svojom prvom pôsobisku, keď s 2127 trestnými minútami je dodnes držiteľ klubového rekordu Canucks. V sezóne 1996/1997 bol s 371 trestnými minútami najtrestanejší hráč súťaže.

Prečítajte si aj

Bola to smola, ale ďakujeme za pozvanie, vravia "starí páni" z Prahy. Šatan nebol nadšený

V základnej časti odohral celkovo 604 zápasov, v ktorých zaznamenal 64 gólov, 137 bodov a 2567 trestných minút. V 44 stretnutiach play off mal bilanciu 4 góly, 1 asistencia a 142 trestných minút.

Pozrite si aj

VIDEO Neuveriteľná drzosť a šikovnosť Nely Lopušanovej! Zgustla si aj na hráčkach Česka!

Pozrite si aj

VIDEO Na ľade nepriateľky, v súkromí kamarátky: Češky a Slovenky všetkým vyrazili dych

Prečítajte si aj

Marek Mašlonka sa vrátil na súťažný ľad. Po rokoch na známej adrese bude bojovať o postup
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články