Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VIDEO Rozhodcovia v Košiciach odignorovali Romana Stantiena. Bartánus to nevedel ovplyvniť

KOŠICE - Hokejisti HC Košice a HK Dukla Ingema Michalovce aj v piatom vzájomnom zápase potvrdili, že ich súboje prinášajú vyrovnaný hokej a tesné výsledky. Na výhre "oceliarov" 3:2 sa podieľal víťazným gólom útočník Marek Bartánus, ktorý bol pri absencii Michala Chovana kapitán tímu. Zároveň tým ukončil čakanie na tretí gól v sezóne, ktoré trvalo od 30. októbra.
Zdroj: 44076
Zdieľajte:

Skúsený útočník sa presného zásahu dočkal po 13 zápasoch, bývalého spoluhráča Andreja Košarišťnaa prekonal v 54. minúte. Zvýšil tým na 3:1 a jeho gól sa napokon ukázal ako víťazný. "Vždy sa tímu snažím pomôcť, či už v ofenzíve alebo defenzíve. Ja som sa trochu strelecky trápil a som, samozrejme, veľmi rád, že mi to konečne padlo. Verím, že mi to pomôže," poznamenal Bartánus. Napriek viacerým pozitívam, ktoré prišli s "céčkom" na jeho drese, nebude trvať na funkcii kapitána: "To nie. Budeme radi, keď sa Mišo (Chovan) čo najskôr vráti, lebo nám veľmi chýba."

Prečítajte si aj

VIDEO Mikula varuje Popradčanov, Handlovský si pre istotu zahryzol do jazyka

Košický tím nemal veľa hráčskych absencií, okrem Chovana chýbal len zranený obranca Radek Deyl. Tréner Dan Ceman však naznačil, že viacero hráčov nastúpilo so sebazaprením. "Veľa hráčov máme chorých a je ťažké mať optimálnu formu. Začali sme pomaly, chýbala nám agresivita. Po góle v presilovke sme sa dostali k našej hre, ktorou sa chceme prezentovať. Som rád, že sme získali tri body," uviedol kormidelník "oceliarov".

Prečítajte si aj

VIDEO MS U20 2023: Kanada upratala semifinálového súpera a o zlato si to rozdá s Českom

Domácich podržal brankár Jaroslav Janus, na ktorého smerovalo 33 striel. Inkasoval iba v 8. minúte a napokon aj 5 sekúnd pred koncom. Po 11 zápasoch má v košickom drese bilanciu 9 víťazstiev a 2 prehry. "Vedeli sme, že Michalovce prehrali uplynulé tri zápasy a nechceli sme im dovoliť, aby si od nás odniesli nejaké body. Keď sme vyrovnali, tak som vedel, že mentálna sila bude na našej strane. Som rád, že sme to aj potvrdili," poznamenal Janus.

Pozrite si aj

VIDEO Fenomenálny Jágr strelil prvý gól po oslavení 50. narodenín

Pre Michalovce to bola štvrtá prehra po sebe. Napriek tomu tréner Roman Stantien pochválil svojich zverencov. "Odohrali sme výborný zápas. Žiaľ, opäť sa vraciame k tomu, že zo šancí, ktoré si vytvoríme, musíme dávať viac gólov. V druhej tretine sme domácim darovali presilovku, ktorú využili a dostali sa do hry. Tretia tretina sa začala našou chybou v obrannom pásme, ktorú zužitkoval Joona Jääskeläinen." Po zápase sa medzi hráčmi aj trénermi veľa hovorilo o Bartánusovom góle. Podľa viacerých aktérov mu predchádzala hra vysokou hokejkou, podobný názor mal aj tréner Stantien. "Chcel som si vziať trénerskú výzvu na vysokú hokejku. Rozhodca išiel najskôr pozerať asi gól dosiahnutý vysokou hokejkou, ale ja som chcel výzvu na prípadnú hru vysokou hokejkou, po ktorej by mala byť prerušená hra. Mával som na rozhodcov, že si chcem vziať výzvu, no oni vtedy niečo konzultovali s videorozhodcom. Keď som potom rozhodcovi vysvetľoval, čo som chcel, tak sa otočil a išiel vhodiť buly," uviedol Stantien.

Pozrite si aj

VIDEO Obrovské sklamanie. Adam Sýkora opustil ľad v slzách

Autor gólu nemal vedomosť o nedovolenom dosiahnutí gólu: "Skákal tam puk, ja som ho dorazil do bránky. Bolo tam veľa hráčov, ja som sa sústredil na dorážku. To, čo sa potom dialo, ja neovplyvním," poznamenal Bartánus.

Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články