VIDEO MS U20 2023: Kanada upratala semifinálového súpera a o zlato si to rozdá s Českom

HALIFAX - Súpermi Česka vo finále juniorských MS budú hokejisti domácej Kanady. Obhajcovia titulu v druhom semifinálovom zápase v Halifaxe zdolali zámorského rivala USA 6:2.
Zdroj: 44074

Do zámorského derby vstúpili lepšie Američania, ktorí v 11. minúte viedli dvojgólovým rozdielom. Rýchlo však prišiel kontaktný gól ich súpera, ktorý v druhej tretine tromi presnými zásahmi odskočil na 4:2 a v záverečnej časti poistil triumf. Štyrmi bodmi sa v drese Kanady blysol útočník Joshua Roy.

MS U20 2023: Český sen pokračuje! Švédsko padlo po skvelom obrate

Veľkou oporou "javorového listu" bol Thomas Milic, ktorý zneškodnil 43 zo 45 striel. Kanada zabojuje o rekordný 20. titul z juniorských MS proti Česku, s ktorým prehrala v základnej skupine 2:5. Finále je na programe v noci na piatok o 0.30 SEČ. Duel o 3. miesto medzi hráčmi USA a Švédska sa uskutoční vo štvrtok o 20.30 SEČ.

Banská Bystrica rozviazala zmluvy s tandemom obrancov

MS hráčov do 20 rokov:

Semifinále

USA - Kanada 2:6 (2:1, 0:3, 0:2)

Góly: 2. Cooley (Ufko, Snuggerud), 11. Connors (Stramel, Brindley) - 12. Bedard (Del Mastro, Roy), 21. Stankoven (Roy, Clarke), 26. Fantilli (Dean, Zellweger), 33. Roy (Stankoven, Bedard), 50. Clarke (Fantilli, Beck), 57. Roy.