Zápas Nitry proti SR20 rozhodla prvá tretina

Hokejisti HK Nitra triumfovali vo štvrtkovom vloženom zápase Tipsport extraligy nad HK Orange 20. Po zisku troch bodov sa tak vyšvihli do čela tabuľky, druhé sú priebežne majstrovské Košice, tretia priečka patrí Popradu
Zdroj: tasr

HK Nitra - HK SR 20 5:1 (4:0, 1:0, 0:1)

Góly: 1. Tománek (Stümpel), 5. Mráz (Mezei, Milo), 8. Stümpel (Nádašdi), 18. Pupák (Mráz, Štefanka), 21. L. Novák (Tománek, Stümpel) - 53. Skalický. Rozhodovali: Jura - Bogdaň, Jobbágy, vylúčení na 2 min: 7:1, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, 1353 divákov

Nitra: Lakosil (30. Kusý) - Ordzovenský, Nádašdi, M. Novák, Bednár, Milo, Mezei, Kuzma, König - Tománek, Stümpel, L. Novák - J. Ručkay, Slovák, H. Ručkay - R. Mráz, Štefanka, Pupák - Piačka, Lelkeš, Bajtek

SR 20: Okoličány (20. Godla) - Hochel, Bačik, Pavúk, Jendroľ, Mendrej, Fekiač, Gula, Varga, Mendrej - Petráš, Kabáč, Skalický - Koyš, Sukeľ, Briestenský - Hrušík, Halama, Galis - Giľák, Tábi

Nitra sa s mladými reprezentantami dostala do vedenia už po 28 sekundách hry hneď z prvej akcie, Tománek dostal ideálnu prihrávku od Stümpela a otvoril skóre. O štyri minúty viedli domáci 2:0, Mezei poslal puk na bránu hostí a Mráz ju tečoval do siete. V 8. minúte videli diváci tretí nitriansky gól, Stümpel po prihrávke od Nádašdiho z vlastného obranného pásma vystrelil z ľavého kruhu a prekonal Okoličányho. Skóre prvej časti stretnutia uzavrel v 18. minúte Pupák po spolupráci Štefanku s Mrázom - 4:0.

Aj v druhej tretine dosiahli Nitrania rýchly gól, po 37 sekundách prekonal čerstvého striedajúceho brankára hostí Godlu blafákom Lukáš Novák a to bolo v podaní oboch cekov v tejto časti stretnutia všetko. Za zmienku stojí, že oba celky prestriedali v druhej tretine brankárov.

V 52. minúte sa gólu dočkali aj hostia, v presilovej hre vystrelil od modrej čiary Koyš a Skalický tečoval puk za Kusého chrbát. Nitra tak "dvadsiatku" zdolala 5:1.