window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Finančné problémy znamenajú konečnú pre hokejovú Prievidzu

Hokejisti MŠHK Prievidza neodcestovali na stredajší zápas 24. kola I. ligy na ľade HK Spišská Nová Ves. Po stretnutiach s reprezentáciou SR do 18 rokov a s Považskou Bystricou je to pre nich tretí neodohratý súboj v tejto sezóne, po ktorom sa odhlásili z druhej najvyššej slovenskej súťaže.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Hornonitrania priznali, že nemajú finančné prostriedky na vycestovanie na stredajší duel. Podľa súťažného poriadku by tak mal byť klub vyradený z I. ligy. Pre prievidzský hokej, ktorý oslavuje 60. výročie založenia hokeja v tomto meste, má tak jubilejná sezóna trpkú príchuť. "Situácia je katastrofálna. Klub fungoval prakticky bez financií vyše dvoch mesiacov. Snažili sme sa to riešiť, ale stálo to iba na tom, že sme to všetko umelo doťahovali. Verili sme v záchranu v prvej lige, ale jednoducho takto to už ďalej byť nemohlo," cituje web prievidza.sme.sk vyjadrenia šéfa klubu Damiána Svitoka. Ten o nenastúpení Prievidžanov na zápas na Spiši informoval už aj Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH).

Vedenie klubu sa borilo s existenčnými problémami už dlhšiu dobu. V lete sa situáciu podarilo zachrániť a Prievidza napokon otvorila sezónu v I. lige. Uplynulé dva mesiace však klub fungoval bez financií a jeho pokračovanie v súťaži už nebolo možné. "Mrzí nás, že to dopadlo takto. Možno by sme zohnali nejakých päťsto eur na cestu, no opäť by sa to točilo iba dokola. Jednoducho povedané, bez peňazí sa prvá hokejová liga hrať nedá," dodal Svitok."

"Z dôvodu nedostatku financií sa v stredu Prievidza odhlásila z I. hokejovej ligy. To znamená, že Prievidžania nenastúpili už ani na zápas v Spišskej Novej Vsi. O osude všetkých výsledkov a dôsledkov, ktoré Prievidza v tejto sezóne dosiahla, rozhodne dodatočne Správna rada ZOK 1. HL SR. I. hokejová liga tak má automaticky vypadávajúci tím. Okrem toho musí Prievidza uvoľniť všetkých svojich hráčov, ktorí si nájdu nové kluby, na hosťovanie do konca sezóny podľa článku 11/b," povedal športový riaditeľ SZĽH Roman Štamberský a dodal: "Celá situácia nás mrzí o to viac, lebo sme sa snažili Prievidzu v tejto súťaži podržať až do konca sezóny. Ešte na minulotýždňovom zasadnutí ZOK I. ligy sme sa týmto problémom zaoberali a vyjadrili sme klubu MŠHK Prievidza podporu. Žiaľ, dopadlo to tak, že sa zo súťaže odhlásili."

Zdieľajte:
Pridal: Boris Silný
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články