Marek Zagrapan skončil s hokejom. Začína trénerskú kariéru v Tipos extralige

Zagrapan má za sebou kariéru, v ktorej vystriedal viacero pôsobísk v Európe aj v zámorí. V roku 2005 ho draftoval klub Buffalo Sabres, ale do NHL sa nepresadil. Po päťročnom pôsobení v zámorských súťažiach QMJHL a AHL sa vrátil do Európy.
Prečítajte si aj
Zvučný brankár posilou Banskej Bystrice. Pod Urpín prišiel aj známy tréner gólmanovPostupne si zahral v KHL, v českej extralige, v medzinárodnej EBEL i v druhej najvyššej súťaži vo Švajčiarsku. V sezóne 2016/2017 a v rokoch 2018-2021 obliekal dres Popradu. Do materského Prešova sa vrátil v ročníku 2021/2022, v ktorom pôsobil ako kapitán tímu. Jeho posledným pôsobiskom je Briancon v najvyššej francúzskej súťaži.
Pozrite si aj
VIDEO Liptáci autormi zaujímavého presného zásahu na Šariši. Ale do nesprávnej bránkyVo funkcii asistenta trénera bude pôsobiť spoločne s doterajším asistentom Dušanom Brinckom a trénerom brankárov Rudolfom Jurčenkom.
Pozrite si aj
VIDEO Hit na brankára a blesková reakcia obrancu: Pod Zoborom diváci sledovali bitku ako z NHL