Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Zvučný brankár posilou Banskej Bystrice. Pod Urpín prišiel aj známy tréner gólmanov

BANSKÁ BYSTRICA - Hokejový klub HC ´05 Banská Bystrica sa dohodol na spolupráci s českým brankárom Jakubom Sedláčkom, ktorý prišiel z českého Olomouca.
Yxg hxfcnc vg xcng xbcv.
Zdroj: Ivo Dostál
Zdieľajte:

Tridsaťdvaročný Sedláček už okúsil najvyššiu slovenskú súťaž v drese Košíc. V sezóne 2020/21 odchytal v metropole východného Slovenska 23 stretnutí, po ktorých zamieril do rakúskeho Villachu. Odchovanec Zlína má na konte necelé tri stovky zápasov v českej extralige a štyri sezóny v KHL, keď obliekal dres lotyšského Dinama Riga i Slovana Bratislava. V prebiehajúcej sezóne odohral za Olomouc štyri zápasy s priemerom 3,24 inkasovaného gólu a 87,2-percentnou úspešnosťou zákrokov.

Prečítajte si aj

Marek Zagrapan, kapitán HC 21 Prešov.Marek Zagrapan skončil s hokejom. Začína trénerskú kariéru v Tipos extralige

"Skončila sa mi zmluva v Olomouci a následne sme čakali, kto sa ozve. Ozvala sa Banská Bystrica, spolu s ňou aj ďalšie tímy, no záujem z Bystrice bol najväčší. Aby som pravdu povedal, slovenskú extraligu som v tejto sezóne vôbec nesledoval. Očakávam ťažkú sezónu, ale to je v každom tíme. Vieme aká je momentálna situácia a že potrebujeme zbierať body, takže ľahké to určite nebude," uviedol pre klubový web český brankár.

Pozrite si aj

&yxfby dxfc xgfcnv.VIDEO Liptáci autormi zaujímavého presného zásahu na Šariši. Ale do nesprávnej bránky

Do tréningového procesu klubu sa od pondelka zapojil aj bývalý český brankár Tomáš Duba, ktorý teraz pôsobí ako tréner brankárov. "Som rád, že sa nám zatiaľ na týždeň podarilo priniesť kvalitného trénera brankárov Tomáša Dubu, ktorý trénuje mládež vo Fínskom klube SaiPa. Verím tomu, že sa dohodneme aj na pokračovaní spolupráce a Tomáš sa stane súčasťou nášho tímu minimálne do konca sezóny," uviedol generálny manažér Ľuboš Pisár.

Pozrite si aj

Fx bx hgcvnx cvnfg cv gfgc.VIDEO Hit na brankára a blesková reakcia obrancu: Pod Zoborom diváci sledovali bitku ako z NHL
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články