V Česku úraduje slovenský chlapec z Ružinova: Tréneri mu pripravili zaslúženú odmenu

FRÝDEK-MÍSTEK - Slovenský hokejový útočník Adam Cedzo si vo veku 17 rokov pripísal seniorský štart v českej Chance lige.
Zdroj: 43818

Odchovanec Ružinova je tretiu sezónu súčasťou mládežníckych tímov špičkového európskeho klubu Oceláři Třinec. V aktuálnej sezóne trhá štatistiky, keď v 23 zápasoch nazbieral už 30 bodov za 15 gólov a 15 asistencií. Kvôli tomu si vyslúžil pozvánku do A-mužstva Frýdku-Místku, ktorý je farmou Třinca.

VIDEO Hit na brankára a blesková reakcia obrancu: Pod Zoborom diváci sledovali bitku ako z NHL

V premiére na ľade Litoměříc, kde jeho tím prehral 1:2 po predĺžení, sa Cedzo predstavil v druhej formácii, odohral takmer 20 minút a na bránku vyslal štyri strely. Na tohtoročnom Hlinka Gretzky Cup bol vyzdvihnutý expertom Tonym Ferrarim a je jedným z prospektov budúcoročného draftu.

IIHF určila dejisko finále Kontinentálneho pohára. Proti Nitre hrali dva aspekty

Favoriti na titul naberajú na sile. Kvalitní hráči dorazili na Záhorie aj Zemplín
Zdroj informácií: facebook.com