Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Koniec svetového velikána? Jaromír Jágr po dlhých mesiacoch prelomil mlčanie

PRAHA - Český hokejový útočník Jaromír Jágr pripustil možnosť, že sa už ako aktívny hráč na ľad nevráti. Päťdesiatročnému členovi prestížneho Triple Gold Clubu chýba motiváciu, chuť a čas, pretože je zaneprázdnený starostlivosťou o extraligový klub Rytíři Kladno. Informoval portál idnes.cz.
Zdroj: 43340
Zdieľajte:

Majiteľa deviateho tímu tabuľky v 30. ročníku českej súťaže môže prilákať späť na ľad akcia Winter Classic so zápasmi pod holým nebom. "Môj návrat sa určite neblíži. Úprimne nemám chuť. Jedine v prípade zorganizovania Winter Classicu. Sľúbil som, že si na ňom zahrám. Inak ma to vôbec neťahá späť," uviedol Jágr.

Pozrite si aj

VIDEO Kukuča podľahol Mezovskému, druhá netradičná dvojica predviedla tvrdú bitku

Zápasy pod holým nebom boli v pláne v Špindlerovom Mlyne. Tvárou akcie, ktorá sa dva razy prekladala pre pandémiu koronavírusu je hokejista s číslom 68 na drese. Podľa informácií z polovice februára sa mal celý projekt presunúť do Prahy a odohrať sa v decembri. Zatiaľ to však nie je potvrdené. Olympijský šampión z Nagana a dvojnásobný víťaz Stanleyho pohára aj MS nastúpil na súťažný zápas 25. apríla v barážovom zápase s Jihlavou (6:3), po ktorom Kladno oslavovalo udržanie sa medzi elitou.

Prečítajte si aj

VIDEO Róbert Döme kritizuje: Musíme sa spamätať. To, čo niektorí predvádzajú, je extrém

"Momentálne nemám motiváciu vrátiť sa. Hokej mám rád, ale je to drina. Na zimnom štadióne som navyše oveľa viac času ako predtým, hlavne pre organizačné veci. Pred sezónou sme boli trochu v strese, museli sme riešiť množstvo záležitostí, aby sme vôbec zvládli prvý zápas. V mojich rokoch hrať na nejakej úrovni je samo o sebe ťažké," skonštatoval Jágr. Český útočník už niekoľkokrát naznačil možnosť ukončenia hráčskej kariéry, no zakaždým sa na ľad vrátil. Svoju úlohu však teraz zohráva aj fakt, že cíti silnú zodpovednosť voči klubu a jeho fungovaniu.

Pozrite si aj

VIDEO V Prešove bol udelený trest v hre. Bača nešetrne atakoval domáceho Nauša do oblasti hlavy
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články