Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

IIHF rozšírená o novú krajinu, plnohodnotné členstvo aj pre Irán

SAN JUAN - Portorická asociácia ľadového hokeja (PRIHA) sa stala členom Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF). Vedenie strešného orgánu svetového hokeja schválilo jej vstup na štvrtkovom kongrese spolu s uznaním plnohodnotného členstva pre Irán.
IIHF IIHF IIHF.
Zdroj: IIHF
Zdieľajte:

"Na tak malú hokejovú krajinu sme za 28 mesiacov dosiahli veľa a oficiálne členstvo nám umožní lepšie rozvíjať hokej v Portoriku," uviedol výkonný riaditeľ asociácie Scott Vargas pre oficiálnu webstránku IIHF.

Prečítajte si aj

Y dgx gdxhf ghfxgydxhfwea adr fcthfg.Generálny partner vstúpil do prvoligovej Skalice a došlo k úprave mena klubu

PRIHA vznikla v roku 2020 a momentálne združuje 205 hráčov, tamojšia reprezentácia sa zúčastnila na niekoľkých amatérskych turnajoch mimo USA. Do ostrovnej krajiny sa klziská vrátili na začiatku 21. storočia a v roku 2006 hostilo hlavné mesto San Juan prípravný zápas NHL medzi New Yorkom Rangers a Floridou Panthers.

Prečítajte si aj

Rus Ščerbak pri podpise zmluvy.Obrovská strata pre českú Extraligu! Vojna na Ukrajine jej zobrala hviezdu

Portoriko je len druhým členom z karibskej oblasti – pripojilo sa k Jamajke, ktorú IIHF prijala v roku 2012. Irán si upevnil svoje postavenie premiérovou účasťou na tohtoročných MS – v 4. divízii obsadil druhé miesto a získal tak miestenku do B-skupiny tretej divízie.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články