Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Obrovské slovenské meno zakotvilo v Poprade, Kamzíci sa rozlúčili s cudzincom

POPRAD - Slovenský hokejový útočník Tomáš Záborský si po 16 rokoch zahrá slovenskú extraligu. Jeho novým pôsobiskom sa stal HK Poprad, s ktorým podpísal ročnú zmluvu. Klub na oficiálnej stránke informoval aj o ukončení spolupráce s kazašským útočníkom Arťomom Lichotnikovom.
Zdroj: 43142
Zdieľajte:

Odchovanec Dukly Trenčín Záborský doteraz nastúpil v najvyššej slovenskej súťaži v 4 zápasoch v ročníku 2005/2006. Následne zamieril do zahraničia, úspešné sezóny zažil najmä vo Fínsku. Hral aj v nižších zámorských súťažiach, dve sezóny strávil v KHL, vyskúšal si aj súťaže vo Švédsku, Česku a v Nemecku. Uplynulý ročník 2021/2022 začal v drese Liberca, po 11 zápasoch zamieril do najvyššej nemeckej súťaže DEL. V drese Schwenninger Wild Wings odohral 41 zápasov s bilanciou 13 gólov a 14 asistencií.

Prečítajte si aj

Draftovaný slovenský gólman sa znova pokúsi zaujať na domácej scéne

"Do Popradu ma priviedli ambície tímu a skladba kádra. Je predurčená na to, aby to bol dobrý play off tím a dotiahol to ďaleko. Toto bolo pre mňa prvoradé, pretože každý kto ma pozná vie, že nenávidím prehry a chcem iba víťaziť. Tímu chcem pomôcť hlavne mojou ofenzívou, ale viem hrať dobre aj oslabenia. Môj cieľ je vždy v každej sezóne a tíme rovnaký – zdvihnúť nad hlavu pohár," uviedol Záborský.

Prečítajte si aj

Kežmarok získal z Trebišova známeho centra, klub zachránil kariéru mladíkovi z Popradu

Vysoké očakávania od 34-ročného krídelníka neskrýval ani riaditeľ HK Poprad Ľudovít Jurinyi. "S Tomášom sme boli v kontakte od skončenia uplynulej sezóny. Prejavil záujem, ale férovo povedal, že čaká na zahraničnú ponuku. Počas júla sme sa opäť spojili a odvtedy sme udržovali intenzívny kontakt, ktorý vyvrcholil podpisom zmluvy. Je to elitný strelec, máme od jeho gólovej produktivity vysoké očakávania a veríme, že nám pomôže," povedal Jurinyi.

Prečítajte si aj

Dominik Graňák odišiel z Plzne, s novým tímom podpísal mesačný kontrakt

V popradskom tíme napokon nepokračuje 28-ročný Lichotnikov, ktorý v prípravnom období nenaplnil očakávania. "Nedokázal sa dostať do prvých dvoch útokov. Zohralo v tom rolu aj nešťastné zranenie zo zápasu s Prešovom, ktoré ho limitovalo. Korektne sme sa dohodli a prajeme mu veľa šťastia v ďalšej kariére," poznamenal Jurinyi.

Prečítajte si aj

FOTO V obci za Prešovom vyrástlo športové centrum: Multifunkčnú halu stavali deväť rokov
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články