Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Do EUHL mieri nový klub z východného Slovenska: Podporili ho významné osobnosti

KOŠICE - Výsledkom spolupráce troch košických univerzít na športovom poli je projekt "Univerzitný hokejový program v meste Košice," z ktorého vzíde tím University Spartacus. Ten bude od sezóny 2022/2023 pôsobiť v Európskej univerzitnej hokejovej lige (EUHL) s ambíciou rozvíjať univerzitný hokej v regióne.
Xdfg dxfgbh gfhncgn.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Projekt, na ktorom participujú Technická univerzita (TUKE), Univerzita Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) a Univerzita veterinárneho lekárstva a farmácie (UVLF), podporili aj hokejové osobnosti Ladislav Nagy, Jiří Bicek či európsky skaut klubu New York Rangers Ján Gajdošík. "Chceme sa zamerať na rozvoj univerzitného hokeja v našom regióne, spolupracovať s univerzitami v Severnej Amerike a prispieť tým k rozvoju slovenského hokeja ako celku. V spájaní univerzitného štúdia a kvalitnej športovej prípravy vidíme budúcnosť," poznamenal Nagy, ktorý zastrešuje športovú stránku programu.

Prečítajte si aj

Ľadová plocha HANT arény v Skalici.Letný súboj veľkých rivalov: Skvelý výsledok, návšteva ako na ligové finále a katom domácich bol bývalý hráč

University Spartacus nadväzuje na tradíciu hokejových derby zápasov medzi TUKE a UPJŠ. "Plánujeme priamo osloviť viacerých študentov – hokejistov. Máme záujem aj o tých, ktorí už študujú alebo sa len chystajú na vysokoškolské štúdium v Košiciach a mali by ambíciu stať sa súčasťou nášho univerzitného hokejového projektu už od novej sezóny," dodal Nagy.

Prečítajte si aj

Fghc gjmh jghbg.Martin Bakoš sa vyjadril k svojej budúcnosti, reagovalo aj vedenie Rysov

Ponuku prijal aj Ján Gajdošík, ktorý 30 rokov pôsobí v štruktúrach New York Rangers. "Zaujala ma dlhodobá ambícia vybudovať úplne nové oddelenie hráčskeho rozvoja a to v aktívnej spolupráci s univerzitami v zahraničí. Som presvedčený, že v Košiciach je pre tento projekt veľmi vhodné prostredie."

Prečítajte si aj

Lasndvfk dnkblvnfk lcdf gb.Adam Húska sa rozlúčil so zámorím, prestúpil do najlepšej súťaže v Európe

V pozícii regionálneho inštruktora SZĽH bude na projekt dohliadať Jiří Bicek. "Veľmi sa teším, že sa v našom meste spojili všetky tri univerzity a podporili tento projekt. Z pozície regionálneho inštruktora SZĽH budem môcť ako konzultant prispieť k zvyšovaniu kvality tréningového procesu a podieľať sa na napĺňaní jej dlhodobých cieľov."

Prečítajte si aj

Gxdcfhjfchvhh jm dtfhgtee et d wzbj.Východniari stratili 112-bodového ťahúňa: Kvalitný center posilnil jedného z favoritov druhej ligy

Prípravný try-out kemp pre študentov-uchádzačov o pôsobenie v hokejovej organizácii University Spartacus sa uskutoční od 19. do 23. septembra v Košiciach.

Prečítajte si aj

Simko Trencin brankár.Ašpirant na postup z Gemera zbrojí: V bránke extraligový gólman, útok osvieži zaujímavé priezvisko
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články