Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Adam Húska sa rozlúčil so zámorím, prestúpil do najlepšej súťaže v Európe

NOVGOROD - Slovenský hokejový brankár Adam Húska mieri zo zámoria do Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Dvadsaťpäťročný reprezentant sa dohodol na ročnej zmluve s Torpedom Nižnij Novgorod. Informoval o tom oficiálny web ruského klubu.
Lasndvfk dnkblvnfk lcdf gb.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Húsku draftoval v roku 2015 z celkového 184. miesta tím NHL New York Rangers. V uplynulých štyroch rokoch pôsobil na farme "jazdcov" Hartford Wolf Pack (AHL), v minulej sezóne absolvoval aj premiéru v NHL, keď odchytal v Madison Square Garden zápas proti neskoršiemu šampiónovi Coloradu. Po ročníku 2021/2022 mu vypršal kontrakt s newyorským klubom a stal sa voľným hráčom. Rangers po odchode Alexandra Georgieva do Colorada angažovali k brankárskej jednotke Igorovi Šesťorkinovi ako dvojku Húskovho krajana Jaroslava Haláka.

Prečítajte si aj

Gxdfg fgnc nghnf h.Martin Bakoš je na Slovensku, odohrá aj prípravné stretnutie

Húska sa predstavil na uplynulých dvoch majstrovstvách sveta, na tohtoročných MS vo Fínsku bol brankárskou jednotkou SR. "Adam má na brankára vysokú postavu a je pomerne mladý. Vďaka svojej postave, dobrej pohyblivosti a pozičnej hre pôsobí v bránke sebavedomo," uviedol na adresu Húsku generálny manažér Torpeda Maxim Gafurov. "Je talentovaný brankár, no mal sťaženú možnosť presadiť sa v NHL, keďže v tímovej hierarchii Rangers boli nad ním majiteľ Vezina Trophy Igor Šesťorkin a Alexandar Georgiev. Napriek mladému veku však odchytal tri kompletné sezóny v AHL a hral aj na dvoch majstrovstvách sveta. Teraz je pripravený na novú výzvu v Torpede, kde bude musieť bojovať o rolu brankárskej jednotky. Veríme, že ak bude na sebe tvrdo pracovať, môže sa stať naším brankárom číslo jeden. Podotýkam, že o Adama sa zaujímalo viacero klubov KHL a sme radi, že sa rozhodol v prospech Torpeda. Práva naň budú patriť nášmu klubu ešte minimálne tri roky. Tento podpis považujeme aj za jeden z prvkov našej dlhodobej stratégie."

Prečítajte si aj

Gxdcfhjfchvhh jm dtfhgtee et d wzbj.Východniari stratili 112-bodového ťahúňa: Kvalitný center posilnil jedného z favoritov druhej ligy

V KHL budú v nadchádzajúcej sezóne pôsobiť okrem neho aj ďalší šiesti slovenskí hokejisti - brankár Patrik Rybár, obrancovia Michal Čajkovský, Christián Jaroš a útočníci Samuel Buček, Adam Liška a Michal Krištof.

Prečítajte si aj

Simko Trencin brankár.Ašpirant na postup z Gemera zbrojí: V bránke extraligový gólman, útok osvieži zaujímavé priezvisko
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články