Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Prešov posilnil reprezentant SR. Hlásil sa už na prvom tréningu, ktorý odštartoval po vyriešení problémov s rolbou

PREŠOV - Po vyriešení problémov s rolbou odštartovali hokejisti HC 21 Prešov spoločnú prípravu na ľade. Na stredajšom tréningu sa trénerovi Ernestovi Bokrošovi hlásil okrem viacerých dávnejšie avizovaných posíl aj útočník Samuel Krajč, ktorý prišiel z Dukly Trenčín.
O xkhg§k xôcghm cdf hvhmc,v.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Po sezóne 2021/2022 nastalo v kádri viacero zmien, ktoré sa dotkli legionárov, ale aj kapitána Mareka Zagrapana. Ten si po jednom ročníku v prešovskom drese našiel nový angažmán v zahraničí. Zo zahraničných hráčov z uplynulého ročníka zostal v tíme iba ruský brankár Nikita Bespalov, ktorý sa v Prešove udomácnil. Tím však posilnili noví legionári. "Všetko sa bude odvíjať od toho, či sme sa trafili do zahraničných hráčov. Ja však už dlhšie avizujem, že hráči ako Sýkora, Žilka, Klíma či Šimun musia zabrať, aby hral Prešov dôstojnú rolu," poznamenal Bokroš pre TASR.

Prečítajte si aj

Hokejisti rumunského Galati.Mladý slovenský obranca spojil svoju budúcnosť s Rumunsko

V kádri je napokon až osem legionárov, pričom do jedného zápasu môžu zasiahnuť maximálne siedmi. Tréner Ernest Bokroš ich preto bude rotovať v záujme zvýšenia tlaku na ich výkonnosť a zároveň aj v snahe o čo najlepšie výsledky. "My nemáme juniorský tím a ani farmu. Sme odkázaní výlučne na hráčov, ktorých máme v našom tíme. V minulom ročníku sme mali problémy po dlhodobých výpadkoch Jonathana Charbonneaua, Jánosa Vasa a Bretta Welychku. V tej chvíli sme mali absenciu importov a ukázalo sa, že vieme dať priestor aj jednému "importovi" navyše," povedal Bokroš.

Prečítajte si aj

Banská Bystrica Banská Bystrica.Po predčasnom konci v Banskej Bystrici spoznal Jake Cardwell nového zamestnávateľa

Tím mal prvýkrát vykorčuľovať na spoločný tréning na ľade už v pondelok 1. augusta, problémy s rolbou ho však dvakrát odsunuli. V stredu už tím trénoval. Na úvod spoločnej prípravy na ľade nemal Bokroš k dispozícii dvoch legionárov a chýbali aj mládežnícki reprezentanti Denis Bakala a David Nátny.

Prečítajte si aj

Adsfsv ngbfncf dsgfgng.Býci odštartovali prípravu bez trojice hráčov: Tím preverí osem prípravných zápasov

Novou tvárou je útočník Samuel Krajč, ktorý po sezóne 2021/2022 smeroval do klubu Bratislava Capitals. Ten však napokon ukončil činnosť a 20-ročný krídelník zamieril do Prešova. Prípravou na nové pôsobisko mu bol aj kemp slovenskej reprezentácie do 20 rokov, s ktorou nedávno trénoval v Poprade v rámci prípravy na MS. Do záverečnej nominácie sa Krajč napokon nedostal. "Hráči, ktorí boli dohodnutí s Capitals, hľadajú nové pôsobisko. Krajč je Trenčan, ja takisto a keď som sa dozvedel o jeho situácii, oslovili sme ho. Poznám ho, má ambície presadiť sa a keďže sme s pánom Ľuptákom tento rok vsadili na mladšiu krv, tak nám zapadá do koncepcie," prezradil Bokroš.

Prečítajte si aj

Šimon Bečár proti Pelletierovi.MS U20 2022: Let SR 20 sa nezaobišiel bez problémov, zo súpisky vypadol obranca

Prešovčania odohrajú osem prípravných zápasov, pričom v pláne majú aj opätovné účinkovanie v Slovenskom pohári. Novinkou z klubovej kuchyne je absencia hlavného sponzora v názve klubu a aj maskot - kôň, o ktorého mene rozhodnú fanúšikovia.

Prečítajte si aj

Ghsrdcjm gsbncg hngb.Úspešný prvoligový kormidelník nastupuje do novej pozície

program prípravných zápasov HC 21 Prešov:
utorok, 9. augusta: HK Spišská Nová Ves - Prešov
štvrtok, 11, augusta: HK Poprad - Prešov
piatok, 19. augusta: Prešov - HK Spišká Nová Ves
štvrtok, 1. septembra: Prešov - MhK 32 Liptovský Mikuláš
utorok, 6. septembra: HC 19 Humenné - Prešov
štvrtok, 8. septembra: Prešov - HK Poprad
piatok, 9. septembra: HK Martin - Prešov
utorok, 13. septembra: ??? - Prešov /Slovenský pohár/

káder HC 21 Prešov:
brankári:
Kristián Adamko, Nikita Bespalov (Rus.), Eugen Rabčan
obrancovia: Denis Bakala, Gordon Ballhorn (Kan.), Frederik Fekiač, Sean Giles, Michael Higgins (obaja USA), Dominik Jendroľ, Lukáš Lalík, Dávid Nátny, Erik Rajnoha, Oliver Turan
útočníci: Róbert Džugan, Max Gerlach (USA), Abbott Girduckis (Kan.), Kevin Jendroľ, Tomáš Klíma, Samuel Krajč, Craig Martin (Kan.), Peter Melcher, Norbert Miškuf, Aurel Nauš, Donovan Neuls (Kan.), Eduard Šimun, Ján Sýkora, Ivan Thomka, Jakub Žilka

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články