Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Nitra nezačala prípravu na svojom ľade, azyl našla o pár kilometrov ďalej

LEVICE - Hokejisti HK Nitra odštartovali v pondelok spoločnú prípravu na ľade. Počas prvých troch dní využijú zimný štadión v Leviciach, pretože kvalita ľadu v Nitra aréne nemá požadovanú úroveň.
X fcghv hgfcgvm xfcgv.
Zdroj: HK Nitra
Zdieľajte:

"Na Hlinka Gretzky Cupe nás budú zastupovať Juraj Pekarčík a Ondrej Molnár a na juniorských MS v Kanade Slovensko reprezentujú Oleksij Myklucha a Adam Sýkora, preto sa zatiaľ pripravujeme bez nich. Niektorí hráči majú nové veci a prvý týždeň bude aj o tom, aby si zvykli na nové korčule a podobne. Začneme s jednoduchšími cvičeniami a budeme veľa korčuľovať. Postupne sa dostaneme k presilovkám a taktike. Všetci hráči sú zdraví a môžeme naplno pracovať," povedal tréner Nitry Normunds Sejejs pre oficiálnu stránku klubu.

Prečítajte si aj

Kgsmyfl dxbmlgs xmfgn.VIDEO Libor Hudáček sa na tri roky upísal špičkovému európskemu klubu

Vicemajster Tipos Extraligy z minulej sezóny udržal väčšinu hokejistov, ktorí získali strieborné medaily. Po sezóne opustili tím Vitaloš, Raskob, Rais, Baláž. Najväčšie oslabenie však znamená odchod najproduktívnejšieho hráča ligy, útočníka Samuela Bučeka. Prestúpil do nižšej zámorskej súťaže AHL Coachella Valley Firebirds. Náhradou za odchádzajúcich obrancov sú Kanaďania Michael Prapavessis a Cody Donaghey. "Druhý menovaný príde do Nitry počas víkendu aj s brankárom Mattom O'Connorom," skonštatoval Sejejs.

Prečítajte si aj

Xhcvgxb hcvnghc v hg hfcg.Náhoda so Spilarom zmenila Tyborovi pôsobisko, posila z Česka čaká na SR občianstvo

Hokejisti Nitry budú v novembri hostiť aj jednu z dvoch semifinálových skupín Kontinentálneho pohára. Slovenský vicemajster zabojuje v domácom prostredí o miestenku na finálový turnaj, kam sa prebojujú prvé dva tímy. Víťaz dostane právo štartu v nasledujúcej edícii Ligy majstrov. Nitra vstúpi do súťaže v tretej fáze, v semifinálovej skupine na domácom ľade (18. až 20. novembra) budú jej súpermi poľská Unia Osvienčim, ukrajinský Sokol Kyjev a víťaz D-skupiny druhej fázy (Asiago Hockey/Tal., Acroni Jesenice/Slovin., Vojvodina Novi Sad/Srb. a kvalifikant).

Prečítajte si aj

MetaHeadline: HK Nitra - HK Poprad.Cez Nitru a Slovan do Dubnice: Spartak berie talentovaného Slováka a má aj nové kontrakty


Rozpis prípravných zápasov HK Nitra:

Piatok 12. augusta Levice – Nitra
Piatok 19. augusta Nitra – Poruba
Pondelok 22. augusta Nitra – Krefeld
Piatok 26. augusta Schwenninger – Nitra (turnaj v Kreuzlingene/Švaj.)

Sobota 27. augusta Grenoble/ Thurgau - Nitra (turnaj v Kreuzlingene/Švaj.)
Utorok 30. augusta Poruba – Nitra
Piatok 2. septembra Nitra – Ferencváros
Utorok 6. septembra Nitra – Jihlava
Piatok 9. septembra České Budějovice – Nitra (turnaj v Grazi/Rak.)
Sobota 10. septembra Mannheim/Graz – Nitra (turnaj v Grazi/Rak.)

Prečítajte si aj

Dfxgbcgf xhcvgfy bc hdgfh.Švajčiarsky tím získal do ofenzívy veľkú hviezdu, ktorá žiarila aj v Trenčíne
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články